آشنایی با علائم اختصاری نام نشریات در بخش منابع و مراجع ژورنال های علمی

آشنایی با علائم اختصاری نام نشریات در بخش منابع و مراجع ژورنال های علمی

نشانه های اختصاری در مقالات- قسمت دوم

پیرو مطالب قبلی که در مورد آشنایی با اختصار نام مجلاتی که در بخش منابع و مراجع ژورنال ها به کار می روند، گفته شد، در این گزارش وب سایت هایی که خدمات فهرست نویسی ارائه می دهند، معرفی می شوند.

وب سایت هایی وجود دارند که خدمات فهرست نویسی، نمایه سازی و درج چکیده مقالات را ارائه می نمایند. وب سایت های خدمات فهرست نویسی و نمایه سازی هزاران جلد از نشریات علمی را تحت پوشش خود دارند و غالبا نام اختصاری آن ها را درج می کنند.

به عنوان مثال وب سایت هایی مانند Chemical Abstracts که ناشر ژورنال CASSI یا  Chemical Abstracts Service Source Index و ژورنال BIOSIS(BIOSIS Serial Sources ) می باشد، معمولا اطلاعات جامعی از نام نشریات در اختیار دارند. یکی دیگر از منابع جامع و کامل در این باره All That JAS یا  All That Journal Abbreviation Sources  می باشد که امکان دیدن منابع اینترنتی نشریات را فراهم می آورد. گفتنی است که این وب سایت اطلاعات جامع و دقیقی از عنوان کامل نشریات و نام اختصاری عناوین آن ها که در بخش منابع کاربرد دارد، مربوط به رشته های مختلف از شاخه های علوم کشاورزی تا علوم انسانی و الهیات  و سایر شاخه های علمی  را ارائه می نماید.

اگر قصد دارید نام اختصاری یک مجله را بنویسید و نتوانسته اید نام اختصاری آن را پیدا کنید، از شیوه اختصار نویسی استاندارد ISSN که در وب سایت ISSN وجود دارد استفاده نمایید، در شیوه اختصار نویسی استاندارد برای مثال Journal  با J و Malaysian  به صورت Malay نمایش داده می شوند.

به یاد داشته باشید عناوین یک کلمه ای نیازی به مختصر نویسی ندارند، برای مثال دو عنوان معروف مجلات یعنی  Nature  و Science  هیچ وقت مختصر نویسی نمی شوند.

در نهایت توصیه می شود آشنایی کاملی با روش و سبک نشریه هدف پیدا کنید و اطلاعات کافی از چارچوب مقاله نویسی آن به دست آورید، نشریات مختلف در مواردی مانند گذاشتن نقطه در پایان هر حرف نام مختصر شده یا بزرگ نوشتن حرف اول هر کلمه یا به صورت کج راه نوشتن  یا ننوشتن عناوین اختصاری باهم فرق دارند، پس کسب آگاهی اولیه با مطالعه موارد مختلف از مقالات چاپ شده نشریه هدف امری اجتناب ناپذیر است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...