همه چیز در مورد اخذ بورسیه تحصیلی

همه چیز در مورد اخذ بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی- قسمت ششم

در ادامه مطالبی که در رابطه با بورسیه تحصیلی مطرح شده است، در این گزارش نیز به چند سوال معمول دیگر در مورد بورس پاسخ داده می شود.

معمولا هنگام طرح درخواست بورسیه تحصیلی به دانشگاه یا ارائه دهنده بورس باید متقاضی در انتظار پاسخ از طرف ارائه دهنده بورس بماند و به هیچ عنوان نباید برای اطلاع از نتیجه درخواستش با طرف ارائه دهنده بورس تحصیلی تماس حاصل نماید، چراکه اگر متقاضی پذیرفته شود، قطعا ارائه دهنده بورس با او تماس  خواهد گرفت. غالبا ارائه دهنده بورس تحصیلی طی یک بازه زمانی خاص نتایج را اعلام می نماید و چنانچه طی آن مدت متقاضی تاییدیه ای دریافت نکرد یعنی پذیرفته نشده است.

یکی از موارد قابل تامل دیگر در رابطه با دریافت بورس، موضوع سن در دریافت بورس تحصیلی است، به عبارتی اهمیت یا عدم اهمیت سن متقاضی بورس مورد پرسش می باشد، در حقیقت برخی ارائه دهندگان بورس محدوده سنی خاصی را مد نظر قرار می دهند و برخی دیگر خیر، چنانچه ارائه دهنده بورس محدودیت سنی را به عنوان یکی از آیتم های پذیرش متقاضی بورس تحصیلی قرار نداده باشد می توانید مطمئن باشید مساله سن مطرح نیست و اگر هم محدودیت سن مطرح باشد ارائه دهندگان بورس محدوده های سنی مقاطع مختلف تحصیلی را اعلام می نمایند، یعنی برای پذیرش کارشناسی ارشد یک محدوده سنی، دکترا یک محدوده و فوق دکترا محدوده دیگر.

در نهایت و به عنوان آخرین سوال از سری مطالب گفته شده در مورد بورسیه تحصیلی، مساله مالی متقاضیان بورس و حمایت مالی ارائه دهندگان تشریح می شود. غالبا ارائه دهندگان بورس هزینه درخواست را پشتیبانی نمی نمایند و این هزینه بر ضمه متقاضی است، معمولا نیز هزینه آزمون زبان TOFEL بر عهده متقاضی است، بنابراین یک متقاضی بورس باید وسع مالی پرداخت هزینه آزمون تافل و درخواست نامه بورسیه تحصیلی را داشته باشد. در نهایت توصیه می شود با دقت تمامی جوانب امر را بسنجید و از هزینه های بورس تحصیلی آگاهی یافته و اطلاعات کامل را جمع آوری نمایید و اگر چنانچه واقعا از عهده پرداخت هزینه درخواست نامه بر نمی آیید به دنبال ارائه دهندگان بورسی باشید که این هزینه را دریافت نمی دارند، چراکه  در مقابل ارائه دهندگانی که هزینه درخواست دریافت می کنند مراکز زیادی نیز هستند که ارائه درخواست نامه بورس به آن ها رایگان است.

ادامه دارد...

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...