افزایش میزان هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای

افزایش میزان هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای

با افزایش میزان هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای، این دانشگاه دارای ۱۰۰۰ عضو هیات علمی می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اعلام خبر گفت: با توجه به فرایند تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای با اعضای هیئت علمی، تا پایان امسال حدود ۱۰۰۰ عضو هیئت علمی فنی خواهیم داشت.

دکتر مسعود شفیعی در مراسم طرح تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اعضای هیئت علمی به انتقال دانشگاه فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم اشاره نمود و بیان داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای از زیر مجموعه وزارت آموزش پرورش خارج شده و به وزارت علوم پیوست است، اما هنوز ساختار وزارت آموزش و پرورش را حفظ نموده و مرکب از مدرس، هنر آموز، دبیر می باشد، در صورتی که کادر آموزشی دانشگاه‌ها شامل مربی، استادیار، دانشیار و استاد تمام می باشد.

دکتر مسعود شفیعی به فرایند تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اعضای هیئت علمی اشاره نمود و افزود: این مطابقت در راستای ارتقای انگیزه کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای می باشد  و حفظ پسوند فنی در درجات علمی افراد نشان دهنده مهارت محور بودن آنها است.

از طرف دیگر افراد پس از اینکه با اعضای هیئت علمی تطبیق داده شدند باید در کارهای تحقیقاتی، طرح‌های تحقیقاتی ارتباط صنعت و دانشگاه  و کارهای پژوهشی مشابه مشارکت داشته باشند، زیرا این امر موجب ارتقای دانشگاه می‌گردد.

دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارای ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ کادر آموزشی در سراسر ایران است و طبق مصوبه هیئت امنا همه این افراد به جز حدود ۲۰۰ نفر که رشته‌های آنها مناسب دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیست تطبیق داده خواهند شد. البته بررسی شرایط افرادی که هنوز تطبیق داده نشده‌ا ند در آینده بررسی خواهد شد.

جذب اعضای هیئت علمی فنی و حرفه‌ای از طریق وزارت علوم

وی در مورد نحوه جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای ادامه داد:‌ جذب اعضای هیئت علمی برای دانشگاه فنی و حرفه‌ای توسط فراخوان جذب وزارت علوم صورت می پذیرد. پس از اینکه وزارت علوم فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای را اعلام نمود و افراد در این فراخوان شرکت نموده در صورت داشتن شرایط دانشگاه فنی و حرفه‌ای جذب این دانشگاه می‌گردند. طبق برنامه ۳۰ درصد اعضای هیئت علمی باید در مقطع دکترا و ۷۰ درصد آنها در مقطع فوق لیسانس باشند. افرادی که دارای مدرک فوق لیسانس هستند باید سه سال سابقه فنی داشته باشند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...