افزایش جذب دانشجویان خارجی و رویکرد وزارت علوم

افزایش جذب دانشجویان خارجی و رویکرد وزارت علوم

تدابیر و برنامه های وزارت علوم با رویکرد افزایش جذب دانشجویان خارجی می باشد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جذب دانشجویان خارجی را یکی از سیاست های وزارت علوم به شمار آورد و اظهار نمود: در این راستا نیز اموری برای تسهیل این مهم صورت گرفته است.

مجتبی صدیقی در نشست شورای دانشگاه رازی کرمانشاه، بیان نمود: در دوره فعلی آموزش عالی، از دانشگاه های مادر توقع زیادی می رود و دانشگاه رازی نیز از این امر مستثنی نمی باشد، ضمن اینکه دانشگاه رازی نسبت به سایر دانشگاه های کشور روند خوبی را دنبال می نماید.

در برنامه کلی وزارت علوم، افزایش سطح کیفیت جایگاه پر اهمیتی دارد که دانشگاه های قدیمی و بزرگ نقشی جدی در این زمینه داشته و می توانند نقش حمایتی، نظارتی و کنترل را ایفا نمایند و این امر در راستای رسالت وزارتخانه در سطح منطقه دنبال خواهد شد.

همچنین نظارت و کنترل بر تمامی موسسات آموزش عالی، اعطای مجوز، سلب مجوز و موارد مشابه دیگر به دانشگاه های مادر واگذار شده است که روند خوبی در این زمینه داشته ایم و امیدواریم با استفاده از پتانسیل های موجود برای رفع کمبودها اقدامات لازم صورت بگیرد و آسیب های خوابگاه ها به کمترین حد خود برسد.

یکی دیگر از سیاست های وزارت علوم جذب دانشجویان خارجی می باشد و کرمانشاه با توجه به پتانسیل های منطقه و همجواری با کشورهای همسایه قدم های موثری در این زمینه برداشته است، بنابراین و در این راستا هم مجوز دفتر کنسولی در دانشگاه ها اخذ شده است که به این ترتیب روند جذب تسهیل خواهد شد، و نیز این آمادگی را داریم که به ازای جذب هر دانشجو به عنوان دانشجوی بورسیه کمک مالی نموده تا امکان جذب افزایش پیدا نماید.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...