سال انتخاب رشته دانش‌آموزان دبیرستانی

سال انتخاب رشته دانش‌آموزان دبیرستانی

سال انتخاب رشته دانش‌آموزان دبیرستانی تغییر خواهد نمود.

آقای علی اصغر فانی از تغییر سال انتخاب رشته دانش آموزان خبر داد و بیان کرد: با توجه به اینکه از سال تحصیلی جاری امر هدایت تحصیلی دانش آموزان در آخر پایه نهم انجام می شود، کمک به تسهیل این مهم بر عهده مشاوران در مدارس متوسطه اول خواهد بود و امید است در این زمینه به مشکلی برخورد نکنیم.

وزیر آموزش و پرورش به اینکه در سال آتی تغییرات در نظام آموزشی جدید به دهمین سال خود خواهد رسید اشاره نمود و خاطر نشان کرد: بر این اساس متوسطه دوم نیز سه پایه دارد و دانش آموزان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش سه سال در هنرستان‌ها درس خواهند خواند.

ایشان در ادامه سخنانش گفت: در جلسه های گذشته شورای عالی موفق به تصویب جداول درسی شاخه‌های نظری و همچنین شاخه فنی و حرفه‌ای و کارودانش شده ایم و نهایتا هفته آینده بررسی آیین نامه هدایت تحصیلی نیز پایان می گیرد.

آقای علی اصغر فانی با توجه به اینکه در ادامه اصلاحات، هدایت تحصیلی در انتهای پایه نهم انجام خواهد شد افزود: دانش آموزان می بایست در آخر پایه نهم رشته تحصیلی خود را با مشاوره و راهنمایی مربیان و مشاوران انتخاب نمایند، البته عوامل مختلفی در این هدایت تحصیلی دخیل خواهند بود.

آقای علی اصغر فانی در پاسخ به پرسشی که آیا کمبود مشاور و مربی پرورشی در مدارس امر هدایت تحصیلی را با مشکل مواجه می کنند بیان کرد: خیر، در سند تحول آمده است که بحث هدایت تحصیلی می بایست از اول ابتدایی شکل بگیرد اما امسال در کلاس نهم این کار انجام می گیرد و مشاوران مدارس متوسطه اول این کار را انجام خواهند داد و مشکلی به وجود نخواهد آمد.

ایشان در خاتمه سخنان خویش موکدا اعلام نمودند: امیدواریم از سال آتی مشاوران را در همه مقاطع تحصیلی داشته باشیم تا  امر هدایت تحصیلی بهتر صورت بپذیرد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...