تاسیس دومین دانشگاه بین المللی در ایران

تاسیس دومین دانشگاه بین المللی در ایران

دومین دانشگاه بین المللی در ایران تاسیس می گردد.

شعبه دانشگاه هاروارد در کیش تاسیس خواهد شد.

دانشگاه هاروارد، بعد از آکادمی گردشگری لوزان سوئیس دومین موسسه آموزشی بین المللی است که آمادگی خود را برای حضور در ایران اعلام کرده است. شروع به کار دانشگاه هاروارد در ایران که بسیاری از سیاستمداران و نخبگان آمریکایی فارغ التحصیل این دانشگاه می باشند از آن جهت دارای اهمیت است که، این همکاری علمی برای گشایش روابط اقتصادی و سیاسی بین دو کشور ایران و آمریکا می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد.

سالانه هزاران نفر از نخبگان ایرانی با هدف ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا، از ایران به کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به مهاجرت مبادرت می ورزند که بسیاری از آنها پس از اتمام تحصیلات خود قصد بازگشت به ایران را ندارند و از همین روی سبب هدر رفت صدها میلیارد دلار از سرمایه گذاری مملکت در بخش آموزش می شوند که صد البته به صورت رایگان در اختیار کشورهای توسعه یافته قرار می گیرد.

گفتنی است که دانشگاه هاروارد که اعتبار بالایی در بین دانشگاه های دنیا دارد تاکنون در هیچ کشوری شعبه و مدرسه عالی تاسیس نکرده است، اما به نظر می رسد توافقاتی برای آغاز فعالیت این دانشگاه در ایران صورت گرفته است.

بر اساس گزارشات رسیده یکی از فارغ التحصیلان عالی رتبه ایرانی در دانشگاه هاروارد، متولی تاسیس این دانشگاه در ایران شده است و طی تماس ها و مذاکراتی که با مدیران ارشد این دانشگاه صورت پذیرفته است، قرار شده است تا هاروارد در سال آینده فعالیت علمی خود را در ایران آغاز نماید.

گفتنی است که اگر ایران بتواند تعداد مناسبی از دانشگاه های معتبر بین المللی را مجاب به ایجاد شعبه و آکادمی در کشور نماید، علاوه بر این اینکه زمینه های افزایش اعتبار و جایگاه علمی کشور را فراهم می نماید، می تواند منافع اقتصادی سرشاری را نیز نصیب ایران کند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر نزیک به 25 درصد از ایرانیان تحصیلکرده و بیش از 50 درصد از متخصصان ایرانی در خارج از کشور به سر می برند و این در حالی است که همچنان سالانه در حدود 60 هزار نفر از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل، به خارج از کشور مهاجرت می نمایند.

تاسیس شعب دانشگاه های معتبر بین المللی در ایران، نه تنها از خروج عظیم نخبگان به خارج از کشور جلوگیری می نماید، بلکه موجب جذب نخبگان سایر کشورها و رونق اقتصاد حوزه آموزش در کشور خواهد شد و می تواند سالانه میلیارد ها دلار به درآمد ملی کشور افزایش نماید.

بنابراین یکی از ضروریاتی که می تواند راه را برای ورود دانشگاه ها و دانشجویان خارجی در داخل به ایران هموار کند برنامه ریزی کلان در حوزه سیاست های آموزشی کشور و آماده سازی بسترهای سیاسی و اقتصادی را می طلبد و امری است که همت دولت یازدهم و دولتمردان را بیش از گذشته می طلبد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...