تلاش برای راه اندازی رشته جامعه شناسی ورزشی

تلاش برای راه اندازی رشته جامعه شناسی ورزشی

رشته جامعه شناسی ورزشی باید در دانشگاه ها ایجاد شود.

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم با بیان این موضوع اظهار نمود: بسیاری از پایان نامه‌های دانشجویی حوزه ورزش به حل مشکلات ورزشی نزدیک شده اند.

قراخانلو، رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم در خصوص علت بها دادن به نهمین همایش بین المللی تربیت بدنی و علوم ورزشی گفت: در طول سال این مهم‌ترین گردهمایی علمی خانواده ورزشی محسوب می شود که در آن از نظر کمی ۱۲۰۱ مقاله دریافت شده و این رقم قابل تامل می باشد، همچنین قرار است در نهمین همایش بین المللی تربیت بدنی ۹ مهمان خارجی از ۸ کشور آمریکا، نروژ، سوئد، چک، آلمان، دانمارک، چین و ترکیه حضور به هم برسانند.

وی بیان نمود: متاسفانه در ایران رشته جامعه‌شناسی ورزشی نداریم و نبود همین گرایش تحصیلی، سبب بسیاری از بداخلاقی‌ها، بدرفتاری‌های مربیان، بازیکنان و تماشاچیان و همچنین فسادهای ورزشی کشور می باشد، اما به دنبال دایر کردن رشته جامعه شناسی ورزشی در دانشگاه‌ها می باشیم.

قراخانلو در رابطه با جزئیات برنامه‌های نهمین همایش بین المللی تربیت بدنی و علوم ورزشی اظهار داشت: ۲۲ کارگاه تخصصی برای دانشجویان، مربیان و حتی فارغ التحصیلان برگزار خواهد گردید و هدف از برگزاری کارگاه ها این است که دانشجویان ما پس از فارغ التحصیلی در میدان کار به دنبال فرصت‌های شغلی می باشند، همچنین به دنبال مکملی برای مدرک کار‌شناسی و یا کار‌شناسی ارشد خود می‌گردند به همین خاطر این کارگاه‌ها تکمیل کننده دوره کار‌شناسی و کار‌شناسی ارشد دانش آموختگان ما محسوب خواهد شد.

وی در ادامه گفت: دانشگاه‌ها دو وظیفه اصلی را عهده دار هستند، یکی تولید علم و مقالات علمی و دو حل مشکلات کشور، که البته بسیاری از پایان نامه‌های دانشجویی در حوزه ورزش به حل مشکلات ورزشی نزدیک شده که صد البته در این همایش معرفی خواهند شد.

همچنین از جمله انجمن‌های شرکت کننده در این همایش می توان به، انجمن مدیریت ورزشی، انجمن آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی ایران، انجمن علمی روان‌شناسی ورزشی و انجمن و فیزیوتراپی ایران اشاره نمود که، از مجموع ۱۲۰۱ مقاله دریافتی ۸۹۷ مقاله پذیرفته شده است که یک چهارم آنها سخنرانی و بقیه به صورت پوستر چاپ خواهند شد.

قراخانلو در خاتمه سخنان خود تاکید نمود: تمام هدف برگزاری چنین همایشی نزدیک کردن بخش اجرایی به بخش علمی و پر کردن شکاف میان علم و عمل در ایران است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...