آشنایی با مهندسی شیمی و گرایش های آن

آشنایی با مهندسی شیمی و گرایش های آن:

مهندسی شیمی گرایش محیط زیست:

مهندسی شیمی گرایش محیط زیست در ارتباط با عملکرد مواد شیمیایی و زیست شناسی می باشد و هم چنین به فرایندهای مرتبط به استفاده از مواد شیمیایی در تصفیه فاضلاب شهری  می پردازد. به طور کلی مهندسی شیمی گرایش محیط زیست در ارتباط با آب و هوا و خاک می باشد.

مهندسی شیمی گرایش ترموسینیتیک و کاتالیست

مهندسی شیمی گرایش ترموسینیتیک و کاتالیست دارای دو شاخه ترمودینامیک و کاتالیست است.

شاخه ترمودینامیک مهندسی شیمی معمولا به مفاهیم ترمودینامیکی مثل کار و انرژی و فشار و محلول ها به صورت کاربردی در مهندسی شیمی می پردازد.

شاخه کاتالیست مهندسی شیمی مربوط به سه شاخه سینتیک و واکنشهای کاتالیستی و طراحی راکتور، تعیین خصوصیات فیزیکی و شیمیایی کاتالیست ها ، اصول و روش های ساخت کاتالیست ها می پردازد.

مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی:

مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی به صنایع تولید انبوه مواد و محصولات غذایی می پردازد مثل روغن نباتی، شکر، پاستوریزه، چای و ...

در کارخانه های صنایع غذایی بیشتر از عملیات و تجیهزات مورد استفاده در دیگر صنایع شیمیایی استفاده می شود.

مهندسی شیمی گرایش شبیه سازی و کنترل

مهندسی شیمی گرایش شبیه سازی و کنترل به دنبال طراحی و تنظیمی سیستم های کنترلی فرایند شیمیایی است که بتوانند به کمک آن به طراحی فرایندها و دستگاه های مهندسی شیمی بپردازد. از جمله این موارد می تواند شامل برج ها و رکتورهای باشد که توسط مهندسی فرایند طراحی می شود و نیاز به گرایش ریاضی قوی و برنامه نویسی کامپیوتر دارد.

 

مهندسی شیمی گرایش پلیمر

مهندسی شیمی گرایش پلیمر به تولید پلیمر از مونومر و بهینه سازی فرایندهای مربوط به آن می پردازد. یکی از محصولات گرایش پلیمر مهندسی شیمی لاستیک ها و پلاستیک ها هستند. امروزه پلیمرها در صنایع بسیاری از جمله نظامی، الکترونیک، خودروسازی، پزشکی و ساختمان سازی کاربرد زیادی دارند. مهندسی شیمی گرایش پلیمر به صورت یک شاخه مستقل از علوم فنی و مهندسی هم مطرح شده است.

مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایند

مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایند به دنبال طراحی دستگاه های محاسباتی است و طراحی کردن فرایندهای شیمیایی و عملیات آن می باشد. به دنبال طراحی  بررسی مسائل ایمینی در فرایندهای شیمیایی بتواند تجیهزات فرایندی مربوط به یک کارخانه یا یک پالایشگاه را بسازد.

 

مهندسی شیمی گرایش نانو:

مهندسی شیمی گرایش نانو در زمینه فناوری نانو و زمینه های از جمله سوخت، پلیمر، رنگ، پوشاک، دارو و غذا فعالیت می کنند. به طور کلی مهندسی شیمی گرایش نانو به دنبال علوم و فناوری است که در مقیاس نانو بتواند فراورده های با کیفیت و کمیت بهتر محکمتر، ارزانتر و سبکتر بسازد.

موقعیت های شغلی مهندسی شیمی در ایران:

با توجه به نفت و گاز خیز بودن ایران نیاز به مهندسان شیمی در صنایع شیمیایی روز به روز افزایش یافته و علاوه بر آن مهندسان شیمی می تواند ر کارخانه های خودروسازی نیروگاهی و طراحی تصفیه خانه ها هم اقدام به فعالیت کنند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.

توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...