معرفی منابع المپیاد زیست شناسی مرحله اول

معرفی منابع المپیاد زیست شناسی مرحله اول

مقدمه:

در اینجا نکاتی ارزشمند پیرامون روند کسب موفقیت در المپیادهای علمی توضیح داده می شود، ابتدا گذری کوتاه بر معرفی منابع مورد مطالعه به منظور شرکت در المپیاد زیست شناسی آورده می شود و به دانش آموزانی که  قصد آماده شده برای مرحله اول المپیاد زیست شناسی را دارند مطالعه منابع زیر توصیه می گردد.

1)  بیولوژی کمپبل ( زیست شناسی کمپبل )

2) بیولوژی سولومون ( زیست شناسی سولومون )

لازم است که در کنار مطالعه کتاب های درسی و موازی با آن ، مطالعه یک کتاب زیست شناسی عمومی صورت بگیرد، در بین کتاب های زیست شناسی عمومی ، بیولوژی کمپبل و بیولوژی سولومون از محبوبیت و مقبولیت بیشتری برخوردار می باشند. گفتنی است که کتاب بیولوژی کمپبل  به دو شکل ترجمه شده چهار جلدی و  انگلیسی که زبان اصلی است و در یک جلد موجود می باشد که تا قبل از چاپ و انتشار نسخه ترجمه شده بیولوژی سولومون اصلی ترین منبع مطالعاتی دانش آموزان داوطلب شرکت در المپیاد زیست شناسی بوده است، البته هنوز برخی از افراد از این کتاب استفاده می نمایند، انتخاب بین بیولوژی کمپبل و بیولوژی سولومون به خود دانش پژوه بستگی دارد ولی در ادامه نکاتی ذکر خواهد شد که به انتخاب  منبع مطالعاتی توسط داوطلب کمک می نماید:

* از لحاظ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سطح علمی، بیولوژی سولومون اندکی بالاتر و در نتیجه دشوار تر از بیولوژی کمپبل می باشد.

بنابراین و با توجه به نکته ای که در بالا ذکر شد مطالعه  و درک کامل مفاهیم بیولوژی سوولومون برای دانش آموزان سال های آغازین مقطع دبیرستان با کمک دبیر و معلم زیست شناسی امکان پذیر است.

* بیولوژی کمپبل ترجمه شده حداقل در ترجمه های قبلی از ترجمه خوب و قوی برخوردار نبود و اشتباهات املایی یا دستوری فراوانی در آن وجود داشت، اما احتمال می رود این مشکل در چاپ های جدید رفع شده باشد.

* واژه هایی که دانش آموز برای اولین بار با آن ها مواجه می گردد و هیچ گونه توضیحی  برای راهنمایی به فهم مطلب و یا واژه در آن ها داده نشده است ،که مورد یاد شده در بیولوژی سولومون بسیار بیشتر است.

* متن و نحوه بیان بیولوژی کمپبل انگلیسی ساده تر، روان تر و قابل فهم تر برای خوانندگان که در اینجا دانش آموزان دبیرستانی هستند  می باشد.

در نهایت برای دانش آموزانی که قصد دارند کاملا مستقل کار کرده و خودخوانی نمایند توصیه می شود از بیولوژی کمپبل استفاده نمایند و دانش آموزانی که به همراه یک معلم یا استاد به مطالعه و کسب امادگی برای المپیاد زیست شناسی مشغولند  بیولوژی سولومون توصیه می گردد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...