اعلام نحوه پذیرش دانشجویان بورسیه

اعلام نحوه پذیرش دانشجویان بورسیه

نحوه پذیرش بورسیه توسط رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام شد.

مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان جزئیات بورس خارج را در سال جاری تشریح نمود و بیان داشت: امید است مشکلی که در جایابی بورس خارج ازکشور تاکنون وجود داشته است با این روش حل گردد.

رئیس سازمان امور دانشجویان جزئیات بورس خارج در سال جاری را تشریح نمود و افزود: اعزام بورس خارج از کشور فقط در رشته های خاص، بین رشته ای و رشته های اولویت دار نقشه جامع علمی کشور انجام خواهد گرفت.

مجتبی صدیقی ادامه داد: سال گذشته در روند صدور احکام بورس چه داخلی و چه خارجی با سیر نزولی روبه رو بوده ایم ولی با این وجود ۴۵۰ حکم بورسیه داخل صادر گردید که درصدی از آن به مربیان و بقیه به دانشجویان دکتری دانشگاه ها و بورسیه های سال های قبل اختصاص یافت.

صدیقی بیان نمود: سال گذشته، صدور حکم بورس تحصیلی خارج از کشور بسیار کم بوده است، همان طور که می دانید به دلیل تعداد بالای فارغ التحصیلان دانشگاهی آماده ورود به دانشگاه‌ها به عنوان عضو هیات علمی، دانشگاه‌ها نیاز چندانی به بورس خارج از کشور ندارند، بنابراین بورس با رشد قابل توجهی رو به رو نبوده است.

در سال جاری بورس خارج کشور به سمت رشته های خاص، بین رشته ای و رشته های اولویت دار نقشه جامع علمی کشور سوق داده شده است، همچنین با تفویض اختیار به دانشگاه‌ها که سال گذشته صورت پذیرفت، دانشگاه ها سهمیه و رشته های مورد نیاز خود را در بورسیه خارج از کشور مشخص و پالایش نمودند و حدود ۱۹۲ سهمیه در آزمون دکتری مشخص گردید. البته دانشجویان می توانند هم بورس داخل و هم بورس خارج را انتخاب نمایند، مصاحبه دانشجویان نیز توسط همان دانشگاه محل سهمیه صورت خواهد گرفت، همچنین اخذ پذیرش از دانشگاه خارج تنها با نظر دانشگاه محل خدمت و سهیمه صورت می پذیرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان  در نهایت اضافه نمود: اخد وثیقه نیز توسط دانشگاه محل خدمت دانشجو صورت می پذیرد، در نهایت نیز کنترل پیشرفت تحصیلی بر عهده دانشگاه محل خدمت و محل سهمیه خواهد بود و نهایتا دانشجو به دانشگاه محل خدمت خود بازمی گردد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...