تغییر شرط فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی عمومی

تغییر شرط فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی عمومی

شرط فارغ‌التحصیلی دانشجویان پزشکی عمومی تغییر خواهد نمود.

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: شرط فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی عمومی تغییر خواهد نمود و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در وزارت بهداشت، دانشجویانی که در آزمون پیش کارورزی اسفند ماه امسال قبول شده و وارد دوره اینترنی شده اند، ضرورت دارد در آزمون مهارت عملی به عنوان یکی از شروط فارغ التحصیلی شرکت نمایند.

دکتر طاهره چنگیز با اعلام این مطلب از برنامه وزارت بهداشت برای برگزاری آزمون پیش کارورزی مهارت عملی به عنوان یکی از شروط فارغ التحصیلی پزشکان عمومی خبر داد و اضافه کرد: برای اصلاح آزمون های دوره های پزشکی عمومی در وزارت بهداشت چند اقدام انجام شده است که یکی از این کارها برگزاری آزمون صلاحیت بالینی یا آزمون مهارتی عملی پایان دوره خواهد بود.

گفتنی است که اولین دوره آزمون صلاحیت بالینی دی ماه سال گذشته به صورت کشوری برگزار شد و دومین نوبت آن نیز 23 اردیبهشت ماه جاری برگزار خواهد شد. بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است این آزمون هر سال سه ماه یک‌بار تکرار گردد و چنانچه شورای عالی برنامه ریزی تایید نماید، این آزمون به عنوان یکی از شرایط فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی عمومی لحاظ خواهد شد. هم اکنون نیز منتظر اعلام آمادگی دانشگاه ها برای برگزاری آزمون هستیم تا پس از آن برای تصویب اقدام خواهیم نمود.

دکتر چنگیز خاطرنشان نمود: مرکز برگزاری آزمون مهارت عملی دوره های پزشکی عمومی تا پایان سال جاری در تمامی دانشکده های پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی تاسیس خواهد گردید و هم اکنون از بین 42 دانشکده دولتی 30 دانشکده نسبت به راه اندازی این مرکز اقدام نموده اند.

وزارت بهداشت قصد دارد که دانشجویانی که در آزمون پیش کارورزی اسفند ماه امسال قبول و وارد دوره اینترنی می شوند و دوره کارآموزی شان حدود یک سال و نیم طول خواهد کشید، مشمول آزمون مهارت عملی به عنوان یکی از شروط فارغ التحصیلی گردند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...