معرفی عامل اصلی جذب دانشجوی خارجی در ایران

معرفی عامل اصلی جذب دانشجوی خارجی در ایران

عامل اصلی جذب دانشجوی خارجی در ایران سطح بالای علمی است.

دبیر اجرایی همایش ملی آینده‌ پژوهی با اعلام این مطلب گفت: دانشگاه‌های ایران برای دانشجویان خارجی از لحاظ علمی و هزینه بسیار مطلوب هستند ولی به دلیل عدم معرفی  درست، ورود دانشجوی غیرایرانی چندان در وضعیت مطلوب قرار ندارد.

بابک محمدحسینی، دبیر اجرایی همایش ملی آینده‌پژوهی ادامه داد: دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین در راستای تحقق بخشیدن به اهداف اساسنامه و رسالت بین‌المللی خود، هر ساله از میان داوطلبان کشورهای مختلف جهان دانشجو پذیرش خواهد نمود

وی به اینکه پذیرش دانشجویان غیرایرانی به‌ عنوان سفیران فرهنگی و اشاعه دهنده فرهنگ انقلابی مهم است اشاره نمود و افزود: این دانشگاه با برخورداری از امکانات و تجهیزات پیشرفته‌ آموزشی و اعضای هیأت علمی مجرب با بیش از بیست سال سابقه‌ درخشان در پذیرش دانشجوی غیرایرانی، بستر مناسبی را برای ادامه تحصیل نخبگان کشورهای جهان فراهم نموده است.

محمدحسینیاظهار نمود: داوطلب غیرایرانی به داوطلبی اطلاق می‌گردد که علاوه بر تابعیت غیرایرانی، دارای مدارک تحصیلی معتبر از داخل و یا خارج از کشور ایران نیز می باشند.

 فارغ‌التحصیلان مراکز آموزشی غیرایرانی پس از پذیرش قطعی، برای گذراندن دوره‌های زبان فارسی به مرکز آموزش زبان فارسی معرفی خواهند شد که در صورت قبولی در آزمون تعیین سطح، می‌توانند بدون گذراندن دوره‌ فارسی عمومی، وارد دوره‏ فارسی تکمیلی گردند.

محمد حسینی موکدا بیان داشت: دانشگاه‌های کشور و به‌ویژه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین پتانسیل بالایی برای جذب دانشجوی غیرایرانی دارد و در رشته‌های پزشکی، علوم انسانی، فنی و مهندسی و زبان فارسی دارای قابلیت‌های ویژه‌ای است که این موضوع باید در کشورهای دیگر به‌وضوح مطرح گردد.

گفتنی است که بیشترین دانش‌آموختگان زبان فارسی از دانشگاه‌های ایران مربوط به دانشگاه بین‌المللی امام خمینی است و به ‌طور متوسط سالانه 400 تا 800 نفر دانشجو، آموزش دوره‌های 4 ماهه‌ زبان فارسی را در این دانشگاه طی می نمایند.

همچنین از 60 کشور دنیا در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) دانشجو وجود دارد، و گاها شرایط سیاسی و اقتصادی در برخی زمان‌ها دلیل کاهش یا افزایش ورود دانشجوی غیرایرانی به این دانشگاه‌ شده است ولی در حال حاضر این دانشگاه از کشورهای سوریه، عراق، افغانستان، کشورهای عربی، تاجیکستان، چین، ترکیه، آفریقا و به‌صورت محدود اروپا دانشجو در پذیرش خود دارد.

دبیر اجرایی همایش ملی آینده‌پژوهی در خاتمه سخنانش افزود:  36 نفر دانشجوی رشته آینده‌پژوهی در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین مشغول به تحصیل هستند، همچنین این دانشگاه در سال 1387 به‌عنوان نخستین دانشگاه کشور رشته تحصیلی آینده پژوهی  را در مقطع دکتری ارائه نمود که تاکنون 8 نفر در این رشته فارغ‌التحصیل شده‌اند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...