آغاز همکاری دانشگاه‌ گیلان و دانشگاه فولدای آلمان

آغاز همکاری دانشگاه‌ گیلان و دانشگاه فولدای آلمان

همکاری دانشگاه گیلان و فولدای آلمان آغاز شده است.

مدیر مرکز همکاری‌های علمی و روابط بین‌الملل دانشگاه گیلان با اعلام این خبر گفت: بر اساس توافقات به عمل آمده، قرار است سالانه ۶ دانشجوی دانشگاه گیلان برای دوره‌های مختلف با بورس دانشگاه فولدا به کشور آلمان اعزام گردند.

دکتر علی بانی در ادامه سخنانش گزارشی از سفر هیأتی به سرپرستی رئیس دانشگاه به کشورهای آلمان و فرانسه ارائه نمود و اظهار نمود: به منظور گسترش تعاملات علمی بین‌المللی با دانشگاه‌های خارج از کشور، به دعوت رئیس دانشگاه فولدای آلمان رئیس دانشگاه گیلان به کشور آلمان عزیمت نمود و از دانشگاه‌های فولدا و هامبورگ بازدید به عمل آورد.

وی تصریح نمود: بعد از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه گیلان و دانشگاه فولدا در اسفند ماه سال ۱۳۹۴، هیأتی از دانشگاه گیلان به منظور عملیاتی نمودن تفاهم نامه با رئیس دانشگاه فولدا و رؤسای دانشکده‌های مختلف این دانشگاه ملاقات به عمل آورد و در رابطه با تبادل اعضای هیات علمی و دانشجو به بحث و تبادل نظر مبادرت ورزیدند.

مدیر مرکز همکاری‌های علمی و روابط بین‌الملل دانشگاه گیلان خاطرنشان نمود: براساس توافقات به عمل آمده،  قرار است سالانه ۶ دانشجوی دانشگاه گیلان برای دوره‌های مختلف با بورس دانشگاه فولدا به کشور آلمان اعزام گردند.

در حاشیه این بازدید، هیات دانشگاه گیلان ضمن دیدار با دانشجویان دانشگاه گیلان که در دانشگاه فولدا به تحصیل مشغول هستند، از نزدیک در جریان مسائل این دانشجویان قرار گرفت، همچنین این هیأت به همراه رئیس دانشگاه فولدا پس از ملاقات با شهردار فولدا از بناهای تاریخی این شهر بازدید به عمل آورد.

همچنین رئیس دانشگاه گیلان از دانشگاه هامبورگ بازدید نموده و ضمن آن زمینه‌های اولیه برای همکاری مشترک بین موسسه آسیا و آفریقا دانشگاه هامبورگ با گروه‌های مرتبط در دانشگاه گیلان به وجود آمد.

در ادامه این سفر، هیئت دانشگاه گیلان از شرکت بادر که در زمینه ماشین آلات صنایع غذایی در شهر هامبورگ فعالیت دارد دیدن نمود و مدیر عامل این شرکت آمادگی خود را برای راه‌اندازی واحد تحقیق و توسعه(R & D) در دانشگاه گیلان اعلام داشت.

ایشان در رابطه با سفر رئیس دانشگاه گیلان به فرانسه یادآور شدند: دانشگاه‌های استراسبورگ و ENSAM پاریس از دیگر مراکز آموزشی بوده اند که مورد بازدید هیات دانشگاه گیلان قرار گرفت، دانشگاه استراسبورگ با بیش از 46هزار دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه‌های فرانسه محسوب می شود که آمادگی خود را برای انجام پژوهش‌های مشترک بخصوص در زمینه مطالعات بین فرهنگی و ریاضی اعلام نمود و قرار شد دانشجویان دوره دکتری با حمایت دانشگاه استراسبورگ برای انجام تحقیقات مشترک در دوره فرصت مطالعاتی از امکانات این دانشگاه برخوردار شوند.

دکتر بانی در خاتمه سخنانش افزود: مسئولان دانشگاه ENSAM پاریس که بزرگترین دانشگاه علم و صنعت پاریس به شمار می رود نیز در بازدید رئیس دانشگاه گیلان از این دانشگاه، برای انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه گیلان اعلام آمادگی نمودند و مقرر شد تا همکاری مشترک علمی بین گروه‌های فنی دانشگاه گیلان و دانشگاه ENSAM ایجاد گردد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...