توضیحات سازمان سنجش در مورد اخذ تعهد کتبی بعضی دانشگاه ها از مصاحبه شوندگان دکتری95

توضیحات سازمان سنجش در مورد اخذ تعهد کتبی بعضی دانشگاه ها از مصاحبه شوندگان دکتری95

سازمان سنجش در خصوص اخذ تعهد کتبی بعضی دانشگاه ها از مصاحبه شوندگان دکتری توضیحاتی ارائه داد.

مشاور عالی سازمان سنجش در رابطه با اخذ تعهد کتبی برخی دانشگاه‌ها از مصاحبه شوندگان دکتری جزییاتی را بیان نمود.

حسین توکلی اظهار نمود: آزمون دکتری بدین صورت بوده است که بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون، آنهایی که حد نصاب نمره کل تراز نهایی شان یک یا بالاتر بود بعنوان افرادی که اجازه انتخاب رشته دارند معرفی گردیدند.

همچنین در مجموع حدود چهارهزار نفر حدنصاب منفی به دست آوردند، در ادامه بعد از انتخاب کد رشته محل های دانشجویان، بر مبنای حدنصاب و ظرفیت های اعلام شده از سوی دانشگاه‌ها،کارنامه نهایی توسط سازمان سنجش روی سایت قرار داده شد و هر دانشجویی به تناسب نمره مجاز بود در چندین کدرشته محل شرکت و مصاحبه علمی داشته باشد.

مشاور سازمان سنجش ادامه داد: دانشجویانی نیز که به مصاحبه دعوت شده اند بر طبق اعلام برنامه زمانی دانشگاه‌ها، به دانشگاه مورد نظر مراجعه نموده و در آزمون ارزشیابی که می تواند شامل مصاحبه، بررسی سوابق علمی و آموزشی و مصاحبه باشد، شرکت نمایند. دانشگاه‌ها نیز بعد از بررسی صلاحیت های عمومی و تخصصی نتایج نهایی را برای سازمان سنجش فرستاده و اخذ تعهد کتبی در این مراحل مطرح نمی باشد.

وی خاطرنشان نمود: اخذ تعهد کتبی از مصابه شوندگان دکتری برای زمانی مطرح است که دانشگاه مصاحبه کننده از دانشجو سوال خواهد نمود که آیا قصد دارد تنها در این دانشگاه قبول و پذیرفته شدن وی اعلام گردد و یا اینکه قصد شرکت در آزمون‌های دیگر دانشگاه‌ها را نیز دارد.

همچنین درصورتی که دانشگاه مایل به جذب دانشجو مزبور باشد و دانشجو هم به تحصیل در همان دانشگاه تمایل داشته باشد فرم تعهد کتبی از سوی دانشگاه دریافت خواهد نمود.

مشاور عالی سازمان سنجش در ادامه اضافه نمود: بنابراین می توان نتیجه گرفت که دریافت تعهد کتبی از مصاحبه شوندگان دکتری کاملا بر اساس علاقه و رضایت دانشجو به تحصیل در دانشگاه پذیرفته شده می باشد و چنانچه داوطلب از آن دانشگاه رضایت نداشته باسد می تواند بدون تعهد، در آزمون دانشگاه‌های دیگری که پذیرفته شده شرکت نماید و چنانچه دانشگاه مصاحبه شونده را بپذیرد و دانشجو هم با رضایت و تمایل نسبت به ارائه تعهد کتبی اقدام نماید، دیگری نیازی به شرکت دانشجو در آزمون ارزشیابی سایر دانشگاه‌ها نمی باشد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...