همکاری دانشگاه های مهارتی آلمان با دانشگاه فنی و حرفه ای

همکاری دانشگاه های مهارتی آلمان با دانشگاه فنی و حرفه ای

پروژه همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای با دو دانشگاه مهارتی کاربردی آلمان کلید خورد.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای در خلال سفر به آلمان با مسئولان دو دانشگاه این کشور که مرتبط با ماموریت های دانشگاه فنی و حرفه ای بود ملاقات نمود.

در این سفر مسعود شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای ابتدا در دانشگاه علوم کاربردی دارمشتات آلمان   حضور یافت و در یک جلسه با حضور پروفسور رالف استنگلر رییس دانشگاه، خانم لوسیا کوچ مدیر دفتر بین الملل و مسوولانی از کنسولگری ایران در فرانکفورت دیدار کرد.

گفتنی است که دانشگاه فنی دارمشتات یک دانشگاه دولتی است که ۱۶ هزار دانشجو، ۳۵۰ نفر هیات علمی و ۳۵۰ نفر پرسنل اداری دارد و همچنین رتبه پنجم را در بین ۳۰۰ دانشگاه علمی- کاربردی آلمان را دارا می باشد، همچنین رشته های مختلف فنی، هنر، اجتماعی و غیره در دو پردیس این دانشگاه در شهرهای  Darmstadt و   Dieburg ارائه می شود.

همچنین در این جلسه طی مباحثی پیشنهاد شد که بر طبق آن دو دانشگاه در سه محور با یکدیگر همکاری کنند، محور اول برگزاری یک دوره مشترک به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی که برای آن، مدرک مشترک توسط دو دانشگاه داده شود، سپس تربیت و ارتقای اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای در زمینه آموزش های مهارتی و کاربردی از طریق اعزام اعضای هیات علمی آلمانی برای آموزش مدرسان دانشگاه فنی و حرفه ای به ایران  و سوم انجام سمینارهای مشترک، انجام کارآموزی دانشجویان در آلمان، بازدیدهای گروهی برای مدرسان و دانشجویان و نیز همکاری در توسعه الگوهای موفق ارتباط صنعت و دانشگاه بود.

در این جلسه مفاد تفاهم نامه تبیین شده که توسط دانشگاه فنی و حرفه ای تهیه شده بود به مدیر بین الملل دانشگاه دارمشتات داده شد تا بررسی شود و بندهای لازم در آن اضافه شود و بندهای غیرضروری حذف گردد، که مقرر شد بعد از تنظیم مفاد موارد مورد تفاهم، برای امضاء به دفتر بین الملل دانشگاه فنی و حرفه ای ارسال گردد.

لازم به ذکر است که شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای همچنین در این سفر با مسوولان دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت «Frankfurt University of Applied Science»  دیدار و گفت وگو کرد که در این جلسه با حضور خانم پروفسور Kiras Kastell معاون رییس دانشگاه، آقای Andrea Janssen مدیر روابط بین الملل دانشگاه فرانکفورت، مسوولانی از کنسولگری ایران در فرانکفورت را ملاقات نمود.

** درخلال این جلسه دکتر شفیعی پیشنهاداتی به معاون دانشگاه فرانکفورت ارائه داد:

دوره مشترک در یکی از رشته های پر متقاضی توسط دو دانشگاه در ایران بازگشایی شود و همچنین دانشگاه فنی و حرفه ای با توجه به موقعیت منطقه ای خاص ایران می تواند مرکزی برای فعالیت های آن دانشگاه در بین کشورهای همجوار ایران باشد، سوم اینکه بخش های صنعتی آلمان که درصدد حضور و سرمایه گذاری در ایران می باشند، می توانند با همکاری دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت و دانشگاه فنی و حرفه ای ایران به تربیت نیروی انسانی و تکنیسین مورد نیاز این صنایع در ایران بپردازند.

بر همین منوال تعیین شد متن تفاهم نامه پیشنهاد شده توسط دانشگاه فنی و حرفه ای در دفتر بین الملل دانشگاه فرانکفورت اصلاح و تکمیل شده و برای تایید نهایی به دفتر امور بین الملل دانشگاه فنی و حرفه ای ارسال خواهد شد، همچنین مشخصات دوره مشترک برق انجام شده توسط کشور آلمان در ویتنام و اردن را به زبان انگلیسی برای دانشگاه فنی و حرفه ای ارسال نمایند تا پس از ارزیابی و تطبیق داخلی در آینده مورد اجرا و استفاده قرار بگیرد.

شایان ذکر است، دانشگاه فرانکفورت۶۵۰ نفر عضو هیات علمی و ۲۲۰ نفر کادر اداری دارد و دارای چهار دانشکده مستقل است که در مجموع ۳۰ دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان آلمانی ارائه می نماید.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...