اعطا بورسیه تحصیلی به دانشجویان نخبه دوره دکتری علوم شناختی

اعطا بورسیه تحصیلی به دانشجویان نخبه دوره دکتری علوم شناختی

دانشجویان نخبه دوره دکتری علوم شناختی بورسیه تحصیلی دریافت خواهند نمود.

رئیس ستاد راهبری توسعه علوم و فناوری های شناختی کشور ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این ستاد به نخبگان دانشگاهی، بورسیه دوره های دکتری تخصصی در خارج از کشور اعطا می نماید.

کمال خرازی در دیدار با روسای دانشگاه های آذربایجان شرقی در تبریز بیان داشت: ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در راستای تربیت هیأت علمی در حوزه علوم و فناوری های شناختی از بین نخبگان دانشگاهی، افرادی را برای گذراندن دوره های دکتری تخصصی به خارج از کشور اعزام و حمایت خواهد نمود.

علوم شناختی یکی از دانش های نو محسوب می شود که در کنار نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات مجموعه دانش های همگرا را شکل می دهند.

وی ادامه داد: این رشته از زیرمجموعه های علم اعصاب، روان شناسی، زبان شناسی، هوش مصنوعی و فلسفه ذهن تشکیل شده است و کاربرد وسیعی در رشته های فرعی مانند پزشکی، آموزش و پرورش، جامعه شناسی، سیاست، علوم اطلاعات، ارتباطات و رسانه های گروهی، مهندسی پزشکی، مهندسی فرمان و کنترل و حتی علوم دفاعی و جنگ پیدا نموده است، مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه های بسیاری به تحقیق در زمینه علوم شناختی مشغول هستند و در آذربایجان شرقی مجموعه های مرتبط به خوبی در کنار هم قرار گرفته و در این رابطه به فعالیت مشغول هستند.

رئیس ستاد راهبری توسعه علوم و فناوری های شناختی در ادامه سخنانش اضافه نمود: مهم ترین عامل در ایجاد یک حرکت انگیزشی در جامعه حمایت مدیران بالادستی می باشد که خوشبختانه در آذربایجان شرقی مدیریت ارشد استان با حمایت ویژه و تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی توانسته است مجموعه دانشگاه ها را دور هم جمع نموده و در حوزه فناوری های نوین به کار بپردازد.

ایشان موکدا بیان نمودند: ظرفیت های بسیار بالای دانشگاه های آذربایجان شرقی نشان دهنده توانایی های بالای این استان در حوزه علوم و فناوری های شناختی خواهد بود و پیشرفت های خوبی را شاهد می باشیم.

خرازی اضافه نمود: متاسفانه در کشور ما کارگروهی به خوبی معنی نشده است و ریشه های این موضوع را باید در ریشه های فرهنگی و آموزشی جستجو نمود، سیستم آموزش و پرورش در کشور ما قهرمان پروری می باشد و دانش آموزان در مدارس یاد گرفته اند از یکدیگر جلو زده و کار گروهی برای آنها معنا نشده است.

رئیس ستاد راهبری توسعه علوم و فناوری های شناختی در ادامه سخنانش اضافه نمود: امروزه دنیا در سطح خدمات، پزشکی و مهندسی وارد علوم و فناری های شناختی شده است و آموزش و پرورش در دنیای امروز شناختی می باشد و ما نیز باید از سن پیش دبستانی مهارت های تفکر، استدلال و داوری را به کودکان آموزش بدهیم.

وی در نهایت تاکید داشت: گرفتاری های اجتماعی بسیاری در کشور وجود دارد و بر این اساس باید با دید شناختی به مسایل نگریست و نسبت به احصا آن عمل نمود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...