پذیرش بدون کنکور دانشگاه فنی حرفه ای در ۳۱ کدرشته محل

پذیرش بدون کنکور دانشگاه فنی حرفه ای در ۳۱ کدرشته محل

۳۱رشته فنی ‌و حرفه‌ای بدون کنکور پذیرش دانشجو دارند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر افزود: در کنکور امسال ۳۱ رشته فنی ‌و‌ حرفه‌ای بدون کنکور دانشجو پذیرش خواهند نمود که نشان دهنده فراهم شدن بسترهای لازم برای تحقق کاردانی پیوسته می باشد.

مهندس زرافشان، معاون وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی آموزش که به میزبانی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد بیان نمود: همایش ملی آموزش در شرایطی برگزار می گردد که امسال توسط رهبر معظم انقلاب سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری شده است.

زرافشان اضافه نمود: بخش عمده ای از منابع حوزه اشتغال کشور توسط وزارت آموزش و پرورش صورت می پذیرد و در سیاست های ابلاغی رهبری نیز یکی از مخاطبان مهم آن آموزش فنی و حرفه ای است، همچنین هدف دیگر آموزش و پرورش توسعه پایدار، برابری جنسیتی و توانمندی سازی زنان است، چراکه منابع انسانی برای تحقق توسعه پایدار نقش کلیدی دارند و اگر کشوری بخواهد عامل توانمندسازی داشته باشد، باید به آموزش توجه نماید، امروزه مشارکت زنان در صحنه های علمی ارتقا پیدا نموده است، اما متاسفانه در شاخص فنی و حرفه ای 63 درصد آقایان و 37 درصد خانم ها به تحصیل مشغول می باشند، که دلیل اصلی این اختلاف جنس رشته های فنی و حرفه ای می باشد، لذا در بخش نیازسنجی رشته ها باید اقداماتی برای ایجاد تناسب صورت بگیرد.

شایان ذکر است که در کنکور امسال 31 رشته فنی و حرفه ای بدون کنکور دانشجو پذیرش خواهند نمود که نشان می دهد شرایط برای تحقق کاردانی پیوسته فراهم آمده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش موکدا بیان داشت:  تا سال 2030 باید 48.26 درصد دانش آموزان در شاخه فنی و حرفه ای به تحصیل مشغول شوند و این آمار نشان می دهد هدف مشخص شده است و اقداماتی هم برای ایجاد اشتغال و کار شرافتمندانه انجام شده است، به طوریکه همه هنرستان های کشور می توانند وارد عرصه درآمدزایی گردند.

ایشان در خاتمه سخنانشان یادآور شدند: راه اندازی بازارچه های فنی و حرفه ای به صورت مجازی و حقیقی  در دستور کار قرار دارد و برنامه جامع کارآفرینی در وزارت آموزش و پرورش مصوب شده است که یکی از طرح های آن، طرح کاشف برای شناسایی دانش آموزان مستعد خواهد بود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...