شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش و توزیع 48درصدی دانش آموزان

شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش و توزیع 48درصدی دانش آموزان

48درصددانش آموزان در شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش توزیع شده اند.

آقای علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در همایش ملی آموزش که با چشم انداز آموزش فنی و حرفه ای در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار گردید اظهار داشت: با توجه به اعلام سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، یکی از مخاطبان، آموزش های فنی و حرفه ای می باشد و مقصود ما هم آموزش مهارت های لازم به دانش آموزان خواهد بود که امید داریم با برنامه توسعه پایدار محقق گردد.

ایشان افزود: می توان گفت که از زیر مجموعه های برنامه توسعه پایدار توسعه فراگیر، جهانی، یکپارچه مهارت و فناوری اشاره نمود.

آقای زرافشان تاکید نمودند: ضمانت آموزش و پرورش فراگیر و با کیفیت برای همه و ارتقاء یادگیری مادام العمر از اهدافی خواهد بود که در توسعه پایدار در نظر گرفته شده است و همچنین از دیگر اهداف مرتبط با توسعه پایدار می توان به فقر، سلامت، برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان، رشد اقتصادی، کاهش نابرابری و مشارکت نیز اشاره نمود.

وی گفت: دسترسی یکسان همه زنان و مردان، در آموزش فنی و حرفه‌ای با کیفیت و مقرون به صرفه خواهد توانست تاثیرات مثبتی را شامل شود، همینطور در حال حاضر آمار تحصیل پسران در شاخه‌ فنی و حرفه ای تقریبا 64 درصد و آمار تحصیل دختران در شاخه‌ فنی و حرفه ای 36.38 درصد می باشد و آمار تحصیل پسران در رشته‌ کار و دانش نیز 63 درصد و آمار تحصیل دختران در رشته‌ کار و دانش 37درصد می باشد.

شایان ذکر است که، بر اساس ماده 23 قانون برنامه پنجم توسعه در سالی که گذشت 19رشته کاردانی پیوسته به 31 رشته کاردانی پیوسته ارتقا یافت و هم اکنون 48.26 درصد از دانش آموزان در شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش در حال تحصیل هستند که از میان این تعداد، 20.26درصد در شاخه فنی حرفه ای و 28 درصد در شاخه کار و دانش تحصیل می نمایند.

وی در خاتمه سخنان خود خاطر نشان کرد: از میان 550 هزار دانش آموزی که در دوره های نظری در حال تحصیل می باشند، 120 هزار نفر از آنها به پیش دانشگاهی ورود پیدا نکرده اند و برای ادامه تحصیل به مراکز فنی و حرفه ای و کار و دانش مراجعه نموده اند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...