دانشگاه فنی حرفه ای و کاهش آمار ثبت نام کنندگان

دانشگاه فنی حرفه ای و کاهش آمار ثبت نام کنندگان

تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون دانشگاه های فنی و حرفه ای با کاهش رو به رو بوده است.

کاهش تعداد شرکت کنندگان در شرایطی است که ظرفیت داوطلب برای شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای افزایش یافته است. 

ثبت نام برای شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال 95 که از طریق سایت سازمان سنجش صورت پذیرفته است با در نظر گرفتن زمان تمدید شده، 3 خرداد 95 به پایان رسیده است.

تعداد شرکت کنندگان در آزمون دوره کاردانی دانشگاه فنی حرفه ای و موسسات غیر انتفاعی، 219 هزار و 710 داوطلب بوده است، اما بررسی آمار نشان می دهد که تعداد ثبت نام کنندگان در این آزمون به نسبت سال 94 با کاهش میزان ثبت نام همراه بوده است.

در آزمون سال گذشته 263 هزار و 921 نفر ثبت نام به عمل آورده بودند این آمار نشان می دهد که تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون سال 95 دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیردولتی با کاهش 44 هزار و 211 نفری رو به رو بوده است.

بنابراین می توان گفت که تعداد ثبت نام کنندگان داوطلب برای شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیردولتی به نسبت سال گذشته 17.75 درصد با کاهش همراه بوده است، هرچند که ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه های فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیردولتی سال 95 با افزایش رو به رو بوده است.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور در این خصوص اضافه نمود: در شرایطی که در سال جاری آمار داوطلبان متقاضی جهت شرکت در آزمون دانشگاه های فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیردولتی سال 95 نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، شاهد افزایش ظرفیت این دانشگاه ها بوده ایم.

وی خاطرنشان کرد: تنها شرکت در 11 رشته از 42 رشته در نظر گرفته شده برای دانشگاه های فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی از طریق آزمون بوده است و ۳۱ رشته باقیمانده از طریق سوابق تحصیلی افراد صورت خواهد گرفت.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور در رابطه با زمان برگزاری آزمون دانشگاه های فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی اظهار نمود: این آزمون روز جمعه 22 مرداد ماه برگزار خواهد شد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...