آشنایی با فنون موثر در تست زنی کنکور سراسری

آشنایی با فنون موثر در تست زنی کنکور سراسری

قسمت پنجم- تکنیک های تست زنی در کنکور سراسری

در این سری مباحث روش های تست زنی و آشنایی با نوع تست ها و تکنیک های تست زنی در کنکور سراسری آموزش داده می شود.

فنون تست زنی، یکی از مهارت های لازم در دوران دبیرستان و به ویژه کنکور محسوب می شود، چراکه تسلط بر تست زنی در موفقیت کنکور تاثیر غیرقابل انکاری دارد، صحبت در مورد مجموعه مهارت هایی که منجر به افزایش توانایی عملکرد تست زنی می شود، مباحثی چند بعدی خواهند بود، اما در اینجا سعی می شود علی رغم گستردگی و پیچیدگی موضوع، مواردی بررسی شوند که ضروری تر می باشند.

قسمتی از توصیه های این مباحث عمومی است، به عبارتی دیگر برای تمامی دروس و رشته ها و دانش آموزان دبیرستانی و کنکوری مفید خواهد بود و اما بخش دیگر توصیه ها مختص دروس مختلف به تفکیک رشته و به صورت جداگانه است و بیشتر برای داوطلبین کنکوری مفید است تا دانش آموزان دبیرستانی.

در ادامه سری مباحث آشنایی با تکنیک های تست زنی در آزمون سراسری در این بخش به مبحث چگونگی حل تست های درس ریاضی پرداخته می شود.

درتست های  درس ریاضی برای کسب نتیجه بهتر سعی کنید به صورت آمده در زیر عمل کنید:

هنگام ‌حل تست های ریاضی سعی کنید مفهوم را دریابید و آن را به خاطر بسپارید. موارد جامع و مانع را شناسایی نمایید و قضایای مربوط به مفهوم مورد نظر را به دقت و با تمامی اجزاء به ذهن بسپاری ، موارد نتیجه شده از این قضایا را شناسایی نمایید. تلاش نمایید تا حد ممکن موارد خاص پیرامونی را بشناسید.

توجه کنید که در دروس ریاضی نباید به حفظیات اکتفا نمود، هرچند که لازم است تمام فرمول ها را بدانید. در هر مساله، مجهول مساله را در یک طرف و مفروضات را در طرف مقابل آن بنویسید، مشکل عمده دانش آموزان در ریاضی این است که صورت مساله رابه طور کامل متوجه نمی شوند، چراکه اگر مفروضات مساله را تشخیص دهید، می توانید به پاسخ هم دست پیدا نمایید، راه حل، درون این مفروضات نهفته است، برای نمونه در درس دیفرانسیل مرور نکات کلی مربوط به نمودارها، در حل مسایل مربوط به برد تابع، اکسترم های نسبی و مطلق و تغییرات تابع می تواند مفید واقع شود و با توجه به توزیع سؤالات کنکور در درس دیفرانسیل توصیه می شود که بیشترین تمرکز بر روی این درس را از فصل سوم به بعد قرار دهید.

در نهایت تاکید می شود که در تست های ریاضی، یک روش کار مشخص داشته باشید تا دچار ابهام و سردرگمی نگردید.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...