حذف مقطع پیش دانشگاهی در سال تحصیلی جدید

حذف مقطع پیش دانشگاهی در سال تحصیلی جدید

مقطع تحصیلی پیش دانشگاهی در سال تحصیلی ۹۶ - ۹۵ حذف خواهد شد.

آقای جمشید کمایی معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش‌ و پرورش خوزستان به استقرار پایه دهم در سال جاری اشاره نمود و اظهار داشت: مقرر گردیده است در سال تحصیلی ۹۶ - ۹۵ دوره پیش‌دانشگاهی حذف گردیده و با پایان پایه دوازدهم مدرک دیپلم به دانش‌آموزان ارائه شود، همینطور طول دوره شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش از سال تحصیلی جدید از ۲دوره ساله به 3 ساله تبدیل خواهد شد.

ایشان با مشخص نمودن تغییرات عمده ساختاری استقرار پایه دهم بیان نمودند : هدایت تحصیلی دانش آموزان نیز از متوسطه دوم به متوسطه اول انتقال یافته است، به طوریکه در پایه نهم قطعی می شود و دانش‌آموزان با تعیین شاخه و رشته وارد پایه دهم خواهند شد.

 آقای کمایی در خصوص تغییرات شاخه نظری، افزودند : دوره پیش‌دانشگاهی که به اشتباه پایه چهارم نیز خوانده می‌شده است حذف می گردد و دانش‌آموزان شاخه نظری از یک دوره سه ساله در پایه دهم، یازدهم و دوازدهم فارغ‌التحصیل خواهند شد و در پایان پایه دوازدهم نیز مدرک دیپلم خود را دریافت خواهند داشت.

معاونت آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش‌ و پرورش خوزستان در ادامه سخنان خویش اظهار داشت: همینطور در بخش فنی و حرفه‌ای و کاردانش نیز که در گذشته دانش‌آموزان در دومین سال دبیرستان بعد از تعیین شاخه و رشته، در یک دوره ۲ ساله بعد از طی دروس پایه دوم و سوم دیپلم خود را دریافت می‌نمودند، در یک دوره سه ساله در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم دیپلم خود را دریافت می دارند.

آقای کمایی در ادامه افزود: استقرار پایه دهم تحصیلی همچنان در حال بازنگری می باشد تا رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش مشخص گردند در بخش فنی و حرفه‌ای برخی از رشته‌ها حذف و تعدادی نیز اضافه می گردند اما در بخش کاردانش تغییرات چندانی اعمال نمی شوند، اما با وجود این جمع‌بندی های به عمل آمده رشته‌ها هنوز توسط وزارتخانه به‌طور دقیق اعلام نخواهند شد.

این مقام مسئول در خاتمه سخنان خود خاطر نشان کرد : خوزستان در تعیین سهم خود با وزارتخانه به توافق رسیده که بر این اساس سهمی معادل ۲۲.۴۰ درصد دانش‌آموزان در پایه نهم می بایست وارد شاخه کاردانش شوند، ۱۴.۵۸درصد از آن‌ها نیز وارد شاخه فنی و حرفه‌ای شده و ما بقی وارد شاخه نظری گردند. بر این اساس سهم دانش‌آموزان استان خوزستان در رشته‌های مهارتی برای سال تحصیلی جدید ۳۶.۹۸ درصد می باشد. 

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...