اعلام میزان شهریه دانشجویان اتباع خارجی

اعلام میزان شهریه دانشجویان اتباع خارجی

میزان شهریه دانشجویان اتباع خارجی کمتر از شبانه است.

مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان با اعلام این خبر افزود:  دانشجویان خارجی با توجه به آیین نامه و مصوبه سازمان امور دانشجویان که در دفترچه کنکور اعلام شده است شهریه پرداخت می‌نمایند و دریافت بیشتر از این میزان تخلف محسوب خواهد شد.

صمد حاج جباری، مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان در رابطه با میزان شهریه دانشجویان اتباع خارجی اذعان داشت: این دانشجویان بر اساس آیین نامه و مصوبه سازمان امور دانشجویان که در دفترچه کنکور اعلام می‌شود، شهریه پرداخت خواهند نمود و میزان شهریه در دفترچه کنکور امسال و سال‌های قبل اعلام شده است و این دانشجویان حداکثر 80 درصد شهریه دانشجویان نوبت دوم را پرداخت می‌نمایند و حتی نسبت به دانشجویان شبانه 20 درصد کمتر شهریه از آنها دریافت می شود.

وی یادآور شد: سپردن میزان شهریه این دانشجویان به هیئت امنای دانشگاه ویژه دانشجویان غیربورسیه خواهد بود و چارچوب این قانون نیز تعیین شده است، بر اساس آن هیئت امنا اختیار دارد حداکثر تا 80 درصد شهریه نوبت دوم را از این دانشجویان دریافت کند و معنی آن این است که هیئت امنا می‌تواند کمتر از این درصد را نیز از دانشجویان نیز دریافت دارد.

مدیر کل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان در ادامه سخنانش اظهار داشت: امکان دارد دانشگاهی برای بین المللی شدن خود و اینکه تعداد دانشجویان خارجی خود را افزایش دهد، شهریه کمتری دریافت بدارد و بر اساس این سیاست، تعداد زیادی از دانشجویان تمایل دارند در این دانشگاه‌ها به تحصیل بپردازند.

البته ممکن است تعدادی از دانشجویان غیربورسیه و غیرکنکوری که به صورت آزاد تحصیل می‌ نمایند شهریه بیشتری پرداخت کنند، اما به هیچ وجه هیچ کدام از دانشگاه‌ها مجاز نمی باشند غیر از آیین نامه عمل نموده و بیشتر از شهریه مصوب از این دانشجویان هزینه دریافت نمایند..

حاجی جباری در رابطه با پرداخت شهریه دانشجویان بورسیه و کنکوری اظهار نمود: شهریه دانشجویان بورسیه توسط سازمان امور دانشجویان پرداخت می گردد، اما  درمورد دانشجویان غیربورسیه و آزاد چه ایرانی و چه دانشجویان خارجی، شهریه مستقیما توسط دانشجو پرداخت می‌گردد.

وی خاطرنشان نمود: از سال گذشته و تاکنون هیچ افزایشی برای دریافت شهریه از این دانشجویان اعمال نشده است، بلکه تنها موردی که اضافه شده اعتبارات دانشجویان بورسیه بوده است، در واقع این اعتبارات توسط سازمان امور دانشجویان به حساب دانشگاه‌ها واریز گردیده است. به طور کلی افزایش این اعتبارات 20 درصد بوده که با مصوبه وزیر علوم این اعتبارات به دانشگاه‌ها اختصاص داده شده است.

مدیر کل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان در خاتمه سخنان خویش بیان نمود: دانشجویانی که با این گونه موارد مواجه می‌گردند می‌توانند به سازمان دانشجویان و دفتر امور دانشجویان خارجی مراجعه نمایند و پس از استعلام ، به شکایت آنها رسیدگی می گردد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071975 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...