اعلام شرایط تحصیل دانشجویان در دانشگاه‌های خارجی

اعلام شرایط تحصیل دانشجویان در دانشگاه‌های خارجی

شرایط تحصیل دانشجویان در دانشگاه‌های خارجی اعلام گردید.

آقای محمد مهدوی مزده مدیر امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان در رابطه با شرایط تحصیل دانشجویان در دانشگاه‌های خارج از کشور و نیز ممنوعیت تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور به شکل غیرحضوری خبر داد.

ایشان در این‌ باره اظهار نمودند: در روند ارزیابی مدارک حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری دانش‌آموختگان خارج از کشور تغییراتی ایجاد گردیده است، از آنجایی که IT تأثیر بسزایی بر روند تغییر در تمامی زمینه‌ها از جمله آموزشی دارد، طبق آیین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی مصوب سال 1384 تحصیلات در دانشگاه های خارج از کشور علاوه بر تحصیلات حضوری، به صورت نیمه حضوری و غیرحضوری هم با توجه به ضوابط خاصی مجاز تشخیص داده اند.

مدیر امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان در ادامه سخنانش عنوان نمود: بازخوردی که از این مقررات به دست آمد در عمل چندان قابل دفاع نیست، به ویژه در برخی از کشورها همانند دانشگاه هایی که در حوزه آسیای میانه قرار دارند، این امر منجر به جذب دانشجویان زیاد و بیشتر از ظرفیت و بار علمی آن دانشگاه‌ها گردید.

ایشان در ادامه در رابطه با ممنوعیت تحصیل غیرحضوری در دانشگاه های خارجی متذکر شد: نتیجه این امر موجب می شود که اول در سال 1387 تحصیلات غیر حضوری در کشورهای آسیای میانه غیرمجاز اعلام گردد و بعد در سال 1388 تحصیل در دوره‌های غیرحضوری در تمامی دانشگاه های خارجی ممنوع اعلام شود.

این مقام مسئول در خصوص تحصیلات نیمه حضوری در دوره دکتری در دانشگاه های خارجی ، اظهار داشت : بر اساس همین ضوابط تحصیلات نیمه حضوری صرفا در دوره دکتری (به جز یک دوره دو ساله میان سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ که غیرمجاز اعلام شده بود با رعایت ضوابطی خاص از جمله تحصیلات نیمه حضوری صرفا در دانشگاه های ممتاز و خوب مجاز اعلام شده است.

ایشان تصریح کردند : می بایست مهمترین شرطی که  علاوه بر سایر مقررات و ضوابط در تحصیلات نیمه حضوری مورد توجه قرار داده شود، دارا بودن یک استاد راهنمای داخلی باشد، بر طبق این ضوابط دانشجو می بایست هنگام انتخاب استاد راهنمای مقطع دکترای خود در کشور خارجی یک استاد راهنمای داخلی از اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور را نیز انتخاب نماید و این استاد راهنمای داخلی می بایست به طور رسمی از طرف معاون آموزشی دانشگاه محل خدمت استاد راهنمای داخلی به اداره کل دانش آموختگان معرفی گردد.

به همین خاطر گفتنی است این شرط ها علاوه بر رعایت سایر مقررات می باشد، بنابراین به طور مختصر تحصیلات غیرحضوری در هیچ مقطعی مجاز نبوده و تحصیلات نیمه حضوری صرفا در دانشگاه‌های مجاز و خوب و با دارا بودن استاد راهنمای داخلی و فقط در دوره دکتری مجاز خواهد بود . 

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...