اعلام نحوه پذیرش دانشجوی دکتری ۹۵ در دانشگاه خواجه نصیر

اعلام نحوه پذیرش دانشجوی دکتری ۹۵ در دانشگاه خواجه نصیر

معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی خبر نحوه پذیرش دانشجو دکتری در این دانشگاه را اعلام نمود.

علی احمدیان معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی اظهار نمود: دانشگاه خواجه نصیر در مقطع دکتری 188 نفر ظرفیت دارد که به طور معمول حدود 10 برابر ظرفیت داوطلب برای مصاحبه معرفی می‌شوند و با توجه به این گفته ها 1350نفر به این دانشگاه معرفی شدند، که البته مصاحبه‌ها انجام شده اند و درحال حاضر گروه‌ها و دانشکده‌ها در حال جمع‌بندی برای اعلام اسامی 188 نفر نهایی می باشند.

احمدیان اضافه  نمود: نحوه پذیرش دانشجویان دکتری در دانشگاه خواجه نصیر به صورتی است که 20 درصد ضریب برای سنجش و آزمون و 80 درصد باقی مانده برای مصاحبه در نظر گرفته شده است.

احمدیان، معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در ادامه سخنانش افزود: 54 نفر بدون آزمون در بخش استعدادهای درخشان نیز پذیرفته شده اولیه داریم،که از مجموع 190 نفر شرکت‌کننده انتخاب شده اند و مصاحبه این افراد نیز همزمان با داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه خواجه نصیر صورت خواهد گرفت.

وی افزود: برای انجام  پذیرش دانشجویان دکتری در دانشگاه خواجه نصیر توافقی بین طرفین دانشجو و دانشگاه صورت می پذیرد تا دانشجو به دانشگاه دیگری نرود، ولی امسال باتوجه به افزایش اختیارات دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجویان پس از اعلام نتایج نهایی، تعهد اخذ می‌شود تا دانشجو به دانشگاه دیگری پاسخ مثبت ندهد.

ایشان خاطر نشان نمودند: ۹۳۸ نفر در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه خواجه نصیر ظرفیت داریم و 116 نفر هم به صورت بدون آزمون و استعداد درخشان پذیرش خواهند شد،ولی هنوز پذیرش در این مقطع صورت نگرفته است.

 

 

 

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...