زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان پایه سوم متوسطه

زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان پایه سوم متوسطه

نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان در هفته آینده اعلام خواهد شد.

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اظهار نمود: نتایج امتحانات نهایی در طی هفته آینده اعلام خواهد شد.

عبدالرسول عمادی رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: امتحانات نهایی ۱۸ خرداد ماه به پایان رسیده است و با توجه به نتایج امتحاناتی که تا امروز تصحیح شده است وضعیت دانش آموزان رضایت بخش بوده است.

با توجه به رشد نمرات امسال نسبت به سال گذشته اعتراضاتی که دانش آموزان برای برخی امتحانات داشته اند قابل قبول نمی باشد و تمامی سوالات استاندارد طراحی شده اند.

شایان ذکر است که برگه های هر امتحان تا 72 ساعت پس از برگزاری امتحان تصحیح می‌گردد و چنانچه دانش آموزان نسبت به نمرات خود اعتراض داشته باشند خواهند توانست بلافاصله پس از اعلام نتایج اولیه اعتراض خود را از طریق مدرسه محل تحصیل خود اعلام نمایند.

عمادی به اینکه دانش آموزان فقط یک بار حق اعتراض به نمرات خود را دارند اشاره نمود و تاکید داشت: پس از آنکه نتایج اعتراض نمرات امتحان نهایی اعلام شد نمره نهایی دانش آموز تعیین شده و به طور قطعی در کارنامه نهایی فرد این نمره درج خواهد گردید.

یادآور می شود که امتحانات نهایی دانش آموزان سال سوم متوسطه از 25 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 18خرداد ماه ادامه داشته است  و برخلاف اعتراضاتی که برخی دانش آموزان نسبت به برگزاری و طرح سوالات امتحانی داشتند نمرات حاکی از ارتقای میانگین نمرات نسبت به سال گذشته بوده است.

 

 

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...