کلیدی ترین نکات انتخاب رشته تحصیلی در پایه نهم

کلیدی ترین نکات انتخاب رشته تحصیلی در پایه نهم

قسمت دوم- نکات آموزشی انتخاب رشته تحصیلی در پایه نهم دوره متوسطه اول

دنیای کنونی امروز به گونه ای است که دانش‌آموزان تا پایان دوران مدرسه تقریباً با دنیای کار آشنایی پیدا نمی کنند و وقتی می‌خواهند به دنیای کار  قدم بگذارند، با مشکلات عدیده ای رو به رو می‌شوند.

در ادامه مطالب گفته شده در مورد اهمیت انتخاب رشته تحصیلی در پایه نهم متوسطه اول باید گفت که عامل دیگری که ضرورت راهنمایی را ایجاب می‌نماید، مسئله تراکم دانش و حجم علومی می باشد که در دنیای امروز شناور است، گستردگی شاخه ها مختلف علوم به صورتی است که هیچ نابغه‌ای حتی در یک رشته علمی نمی‌تواند عالم کل شود و به تمام زوایای آن شاخه تسلط پیدا نماید.

با این تفاسیر فرد پس از فراگرفتن تعلیمات عمومی و مفاهیم اولیه، به منظور ادامه تحصیلات به رشته‌ها و گرایش‌های مختلف هدایت می گردد. از همین روی نخستین انتخاب رشته که در سال نهم متوسطه اتفاق می‌افتد از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه موجب رقم خوردن آینده شغلی، رفاهی و تحصیلی فرد می گردد و انتخاب رشته در دوره متوسطه مقدمه و زمینه‌ساز انتخاب رشته اصلی در دانشگاه خواهد بود.

یکی از مواردی که حساسیت انتخاب رشته دبیرستان را بالا می برد این مطلب است که در سال‌های آینده امکان تغییر رشته وجود نخواهد داشت و معمولا نمی توان با تغییر رشته و گرایش موفق عمل کرد، بنابراین ضرورت دارد که دانش‌آموزان با آگاهی و شناخت کامل از همه گزینه‌های مربوط به انتخاب رشته، رشته تحصیلی خود را برای سال‌های آینده تعیین نمایند.

طبق تجربه و نتایج نظرسنجی مشاورین تحصیلی مشخص شده است که ۳۵ درصد دانش‌آموزان دوره متوسطه بر این اعتقاد هستند که در انتخاب رشته خود مرتکب اشتباه شده‌اند، اما چنانچه اطلاع‌رسانی درست و صحیح در این باره انجام شود، میزان اشتباه و خطا در انتخاب رشته تحصیلی دوره متوسطه به میزان زیادی کاهش خواهد یافت، بنابراین توصیه می شود که برای موفقیت در انتخاب رشته به مراجع و مشاورین آگاه مراجعه نمایید، پیشنهاد ما در اینجا تماس با خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان است که با برخورداری از تیم مشاوران مجرب امکان یاری و اطلاع رسانی صحیح برای دانش آموزان عزیز را فراهم می آورد.

 

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...