آشنایی با جزئیات ارزیابی مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور

آشنایی با جزئیات ارزیابی مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور

قسمت اول- تشریح چگونگی ارزیابی مدارک دانشگاه‌های خارج از کشور

هر ساله دانشجویان زیادی برای دریافت مدرک تحصیلی به کشورهای مختلف خارج از مرزهای ایران رهسپار شده و با صرف وقت و هزینه بسیار و به امید موفقیت به کشور باز می گردند، اما آن چیزی که مهم است اطلاع از سطح اعتبار دانشگاه هایی است که دانشجویان برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند، چراکه همه نوع دانشگاهی مورد قبول وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران قرار نمی گیرد.

بنابراین مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان فرایند ارزیابی دانشگاه های خارج از کشور را تشریح نموده و در اینجا طی چند قسمت مورد بازبینی قرار می گیرد.

محمد مهدوی مزده در رابطه با مدارک دانشگاه های خارجی مورد تایید اداره کل دانش‌آموختگان وزارت علوم و نیز مدارک دانشگاه های خارجی که مورد تایید وزارت علوم نمی باشند اظهار نمود: چنانچه سایت اداره کل دانش‌آموختگان را مشاهده نمایید، در حال حاضر اسامی بالغ بر ۲۲۶۹ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دنیا به عنوان دانشگاه‌های مورد اعتبار وزارت علوم روی این سایت قرار گرفته است.

شایان ذکر است که این دانشگاه‌ها و موسسات در کشورهای مختلف قرار داشته و لیست آنها بر حسب کشور و رتبه‌ای که برای آن دانشگاه در نظر گرفته شده است به تفکیک روی سایت اداره کل دانش‌آموختگان قابل مشاهده می باشد.

مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان اضافه نمود: در این رتبه‌بندی دانشگاه‌های گروه (الف) به عنوان دانشگاه‌های ممتاز، دانشگاه‌های گروه (ب) به عنوان گروه خوب، دانشگاه‌ها و موسسات گروه (ج) به عنوان گروه متوسط و نهایتا دانشگاه‌ها و موسسات گروه (د) به عنوان گروه ضعیف دسته بندی شده اند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...