تشریح شرایط تحصیل در دوره دکتری نیمه‌حضوری خارج از کشور

تشریح شرایط تحصیل در دوره دکتری نیمه‌حضوری خارج از کشور

شرایط تحصیل در دوره دکتری نیمه‌حضوری در خارج از کشور اعلام شد.

آقای محمد مهدوی مزده مدیرکل امور دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان در رابطه با این مطلب اظهار داشت: تحصیلات نیمه‌حضوری در دوره دکتری خارج از کشور صرفاً با رعایت ضوابط مجاز می باشد.

ایشان تصریح نمودند: تحصیلات غیرحضوری در هیچ دوره ای در دانشگاه های خارج مجاز نمی باشد، اما تحت شرایطی امکان دارد و چگونگی ارزشیابی مدارک نیمه حضوری را تشریح نمود.

این مقام مسئول امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان در خصوص اعمال تغییر در روش ارزیابی مدارک حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری دانش‌آموختگان خارج از کشور اظهار داشت: بر طبق آیین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی مصوب سال ۱۳۸۴ تحصیلات در دانشگاه های خارجی علاوه بر تحصیلات حضوری، به صورت نیمه حضوری و غیرحضوری نیز با توجه به  ضوابط خاصی مجاز تشخیص داده شده است.

آقای مهدوی مزده در ادامه سخنانش بیان کرد: نتیجه این امر موجب شده است که ابتدا در سال ۱۳۸۷ تحصیلات غیرحضوری در کشورهای آسیای میانه غیرمجاز اعلام گردد و بعد در سال ۱۳۸۸ تحصیل در دوره‌های غیرحضوری در تمامی دانشگاه های خارجی ممنوع اعلام شود، با این تفاسیر فقط در دوره دکتری تحصیلات نیمه حضوری در خارج کشور وجود خواهد داشت.

ایشان در ادامه تشریح نمود : بر اساس همین ضوابط تحصیلات نیمه حضوری صرفا در دوره دکتری به جز یک دوره دو ساله بین سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ معادل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ میلادی که غیرمجاز اعلام شده بود با رعایت ضوابط خاص کماکان مجاز می باشد.

آقای مهدوی گفت: اصلی ترین شرط دوره تحصیلی دکتری نیمه حضوری در خارج از کشور این است که علاوه بر سایر مقررات و ضوابطی که در تحصیلات نیمه حضوری باید مورد توجه قرار داده شود، دارا بودن یک استاد راهنمای داخلی مد نظر است.

طبق این مقررات دانشجو می بایست هنگام انتخاب استاد راهنمای مقطع دکترای خود در کشور خارجی یک استاد راهنمای داخلی از اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور را انتخاب نموده و این استاد راهنمای داخلی می بایست به طور رسمی از طرف معاون آموزشی دانشگاه محل خدمت استاد راهنمای داخلی به اداره کل دانش آموختگان معرفی گردد.

وی در خاتمه سخنان خود یادآور شد: به طور مختصر و نتیجه سخنان فوق باید گفت که تحصیلات غیرحضوری در خارج کشور در هیچ دوره تحصیلی مجاز نمی باشد و تحصیلات نیمه حضوری فقط در دانشگاه‌های مجاز و خوب و نیز با داشتن استاد راهنمای داخلی و تنها در دوره دکتری مجاز خواهد بود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...