معرفی ارشد مهندسی صنایع گرایش مهندسی ایمنی در راه آهن

معرفی ارشد مهندسی صنایع گرایش مهندسی ایمنی در راه آهن

مقدمه:

دوره كارشناسي ارشد مهندسي ايمني در راه آهن از دروس نظري و برنامه هاي تحقيقاتي در زمينه مديريت ايمني، ريسك و راهكارهاي تامين و تضمين ايمني در سيستم هاي حمل و نقل ريلي تشکیل شده است.

هدف دوره ارشد مهندسي ايمني در راه آهن تربيت دانشجوياني است كه پس از فارغ التحصيلي با فعاليت در زمينه هايي مانند برنامه ريزي، مديريت، طراحي و نظارت بر سيستم هاي تامين ايمني در حمل و نقل ريلي قادر باشند تاثیر به سزایی در پاسخگویي به نيازها و كمبودهاي موجود در كشور در اين بخش داشته باشند.

بازار کار ارشد مهندسي ايمني در راه آهن:

فارغ التحصيلان دوره ارشد مهندسي ايمني در راه آهن علاوه بر كار آموزشي و پژوهشي در دانشگاه ها و آموزشكده ها، مي توانند در سطح مراكز تحقيقاتي و نیز شركت هاي خصوصي و دولتي فعال در زمينه مهندسي ايمني در سيستم هاي حمل و نقل به طور كل و سيستم هاي حمل و نقل ريلي به طور خاص به فعاليت بپردازند.

ضرورت و اهميت ایمنی در راه آهن:

رشد آمار سوانح و خسارات ناشي از آن در بخش حمل و نقل ريلي در سال هاي اخير، جاي خالي دوره هاي آموزشي و تحقيقاتي ضروری در اين بخش را بخوبي آشکار نموده است. مطالعات و تحقيقات انجام شده نشان مي دهد هزينه هاي تربيت نيروي انساني، تدوين استانداردها و اجرا و اعمال راه كارهاي پيشگيري از سوانح و تصادفات بسيار كمتر از هزينه هاي خسارات و تلفاتی است که به واسطه وقوع سوانح اتفاق می افتد. اما كمبود نيروي انساني متخصص در اين زمينه صنعت حمل و نقل ريلي كشور را با چالشي جدي روبرو نموده است.

دوره مهندسي ايمني در راه آهن ضمن تامين نيروي انساني مورد نياز در اين بخش از صنعت، در تدوين استانداردهاي ايمني، نظارت بر حسن انجام فعاليت ها از ديدگاه ايمني، بررسي علل و عوامل بروز سوانح، تحقيق و مطالعه در بهينه سازي روش ها و همچنين طراحي و اجراي سيستم مديريت ايمني در صنعت حمل و نقل ريلي كشور می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد.

مهندسی ایمنی در راه آهن برای آموزش در مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است و يکي از مجموعه‌هاي آموزش عالي در زمينه فني مهندسي در دوره کارشناسي ارشد، مهندسي صنايع محسوب می شود.

شرایط پذیرش در کارشناسی ارشد مهندسی ایمنی در راه آهن:

پذیرش دانشجو در این دوره مبتنی بر قبولی در آزمون ورودی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع می باشد و فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی مهندسی در کلیه گرایش ها می توانند به شرکت در این دوره مبادرت ورزند. مواد امتحانی ورودی ارشد مهندسی ایمنی در راه آهن به منظور سنجش در آزمون متمرکز شامل آمار و احتمالات، کنترل موجودی، طرح ریزی واحدهای صنعتی، تحقیق در علملیات 1 و زبان تخصصی خواهد بود.

 

ضرایب دروس امتحان ورودی ارشد مهندسی ایمنی در راه آهن:

- تحقیق درعملیات1(ضریب2)

- آمارو احتمال(ضریب2)

- طرح ریزی واحدهای صنعتی(ضریب 1)

- کنترل موجودی(ضریب 1)

- زبان عمومی و تخصصی(ضریب 1)

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...