نحوه انتخاب رشته برای دانش‌آموزان ورودی پایه دهم

نحوه انتخاب رشته برای دانش‌آموزان ورودی پایه دهم

نحوه انتخاب رشته برای دانش آموزان ورودی پایه دهم تشریح شد.

رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اظهار نمود: امسال دانش‌آموزان ورودی پایه دهم با توجه به ظرفیت می‌توانند انتخاب رشته نمایند.

بهروز عسگری  اظهار نمود: تا سال گذشته دانش‌آموزان در پایه دهم برای ورود به پایه یازدهم انتخاب رشته تحصیلی انجام می دادن اما امسال برای نخستین بار دانش‌آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم انتخاب رشته خواهند نمود.

البته در شیوه جدید انتخاب رشته دانش‌آموزان نیز تغییراتی ایجاد شده است، در گذشته نمرات دانش‌آموز و بررسی‌های مشاوره‌ای با سهم مساوی در انتخاب رشته دانش‌آموز موثر می بود، به بیان بهتر از مجموع 100 نمره‌ای که دانش‌آموز قادر بود به دست آورد تا به انتخاب رشته صحیح هدایت شود،۵۰  نمره آن به نمرات و ۵۰ نمره دیگر به بررسی‌های مشاوران مربوط می‌شد، اما در انتخاب رشته امسال میانگین نمرات دانش‌آموزان در خرداد ماه و در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم به میزان ۳۵ نمره در هدایت تحصیلی دانش‌آموز نقش خواهند داشت و ۶۵ نمره از مجموع نمراتی که دانش‌آموز می‌تواند برای انتخاب رشته خود کسب نماید به بررسی‌های مشاوره‌ای اختصاص داده شده است.

عسگری در ادامه سخنانش اضافه نمود: در بررسی‌های مشاوره‌ای در راستای انتخاب رشته دانش‌آموزان نیز ۱۵ نمره به آزمون استعداد، ۱۵ نمره به آزمون رغبت سنج، ۱۰ نمره به عنوان نظر دبیر، ۱۰ نمره نظر دانش‌آموز، ۱۰ نمره نظر مشاور و پنج نمره به نظر والدین اختصاص داده شده است.

شایان ذکر است که در انتخاب رشته امسال دانش آموزان پایه نهم، همچون گذشته با توجه به امتیازات کسب شده دانش‌آموزان، اولویت‌های بیشتری در هدایت تحصیلی آنها مشخص خواهد گردید، به عنوان نمونه دانش‌آموزی که در برگه هدایت تحصیلی خود نمره 100 را کسب نموده باشد، خواهند توانست در هر رشته‌ای که تمایل داشته باشد، انتخاب رشته نمایند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...