کلیدی ترین نکات پیرامون جزئیات ارزیابی مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور

کلیدی ترین نکات پیرامون جزئیات ارزیابی مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور

قسمت سوم- تشریح چگونگی ارزیابی مدارک دانشگاه‌های خارج از کشور

هر ساله دانشجویان زیادی برای دریافت مدرک تحصیلی به کشورهای مختلف خارج از مرزهای ایران رهسپار شده و با صرف وقت و هزینه بسیار و به امید موفقیت به کشور باز می گردند، اما آن چیزی که مهم است اطلاع از سطح اعتبار دانشگاه هایی است که دانشجویان برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند، چراکه همه نوع دانشگاهی مورد قبول وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران قرار نمی گیرد.

مدیر کل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان در ادامه سخنانش تاکید نمود: متقاضیان ادامه تحصیل در خارج کشور بایستی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم به تحصیل مشغول شوند، لذا به همه افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند تاکید می گردد، صرفا در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت به ادامه تحصیل بپردازند. البته در مواردی که داوطلبان به این نتیجه برسند که به عنوان نمونه دانشگاهی وجود دارد که از نظر کیفی دارای شرایط خوبی می باشد، ولی نام آن در لیست‌ دانشگاه های خارج کشور مورد تایید وزارت علوم قرار ندارد می‌توانند در مورد اعتبارسنجی آن موسسه یا دانشگاه از سازمان امور دانشجویان استعلام نمایند.

* تشریح فرآیند ارزشیابی دانشگاه‌های خارج:

مهدوی در رابطه با فرآیند ارزشیابی دانشگاه‌های خارج از کشور اظهار داشت: ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی در کشور قدمتی ۵۰ ساله در پشت سر خود دارد و اولین آیین‌نامه در این رابطه نیز به سال ۱۳۵۰ بازمی‌گردد.

 بر اساس این قانون مسئولیت ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی به عهده شورای ارزشیابی مدارک تحصیلات خارجی نهاده شده است و پس از آن در سال ۱۳۸۴ بر اساس قانون اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب سال ۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی، آیین‌نامه شورای ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی به تصویب وزیر وقت رسیده است و جایگزین آیین‌نامه قبلی شده است.

مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان اضافه نمود: پس از آن در سال ۱۳۹۲ آیین‌نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه‌های خارج از کشور به تصویب مقام وزارت وقت رسید، که هم‌اکنون همین آیین‌نامه با برخی اصلاحات که در سال ۱۳۹۴ توسط دکتر فرهادی بر آن اعمال شد پذیرفته شده است و ملاک عمل برای ارزشیابی مدارک تحصیلی قرار گرفته است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...