آشنایی با شرایط جدید انتقال دانشجویان از خارج به داخل کشور

آشنایی با شرایط جدید انتقال دانشجویان از خارج به داخل کشور

قسمت اول- شرح جزئیات شرایط جدید انتقال دانشجویان از خارج

وزیر بهداشت آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور را به پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ نمود.

تمامی دانشجویانی که تحصیل خود را از ابتدای سال ۲۰۱۷ در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در خارج از کشور آغاز می نمایند برای انتقال به داخل کشور باید بر طبق آیین نامه ابلاغ شده عمل نمایند.

این آیین نامه به منظور ارتقای کیفیت آموزش علوم پزشکی و ضرورت اطمینان از توانایی علمی کلیه دانشجویانی که در دانشگاه های خارج از کشور به تحصیل مشغول بوده و متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل کشور می باشند مورد بازبینی و تصویب قرار گرفته است.

آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور به دانشگاه های علوم پزشکی داخل کشور (پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد)، در شصت و دومین جلسه مورخ ۲۰ دی ماه ۹۴ شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در ۱۳ ماده و ۱۷ تبصره مورد بازبینی و تصویب قرار گرفته است.

این آیین نامه در خصوص تمامی دانشجویانی كه تحصیل خود را از ابتدای سال ۲۰۱۷ در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت شروع نموده اند لازم الاجر می باشد و نظر به ابلاغ آن تمامی مصوبات و آیین نامه های مخالف برای مشمولیت این آیین نامه لغو خواهد شد.

شایان ذکر است که انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاه های خارج به دانشگاه های داخل کشور (در پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد) بسته به احراز شریط عمومی و اختصاصی و سایر شرایط درج شده در این آیین نامه، ارائه مدارک مورد تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبداء و موافقت شورای انتقال وزارت بهداشت خواهد بود.

همچنین پذیرش صرفا در پردیس خودگردان دانشگاه های علوم پزشکی کشور یا در قالب ظرفیت مازاد اعلام شده در دفترچه کنکور سراسری همان سال و یا در دانشگاه آزاد اسلامی امکان پذیر خواهد بود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...