ضرورت توجه مشاورین به هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم

ضرورت توجه مشاورین به هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم

توجه ویژه مشاوران مدارس به هدایت تحصیلی دانش آموزان و توسعه متوازن در انتخاب رشته یک ضرورت است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در این رابطه اظهار داشت: بایستی تمام مدیران و کارشناسان و مشاوران آموزشی در بحث هدایت تحصیلی 300 هزار دانش آموز پایه نهم که قصد انتخاب رشته را دارند نهایت تلاش خود را به کار ببندند.

حميد رضا كفاش معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش در رابطه با بحث هدایت تحصیلی و ضرورت توجه به آن بیان نمود: مديران كل ستادی  استان، معاونان، كارشناسان به ویژه مديران مدارس و معاونين آموزش و پرورش و مشاوران بايستي با همدلي و حرکت همسو ، دو هفته تيرماه را که اختصاص به بحث انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان پایه نهم دوره متوسطه اول دارد با جدیت دنبال نمایند.

کفش بر ايجاد جرياني منظم، هماهنگ و همسو در پذيرش و تكريم دانش آموزان و اوليا از لحظه ورود به مدرسه تا توجيه دقيق و خروج از مدرسه براي ثبت نام در محل هاي تعيين شده هدایت تحصیلی تاکید نمود و ادامه داد: همه مراجع ذیربط باید در نگرش خود نسبت به رشته های تحصیلی تغییر ایجاد نموده و با این تغییر نگرش مثبت نسبت به انتخاب رشته دانش آموزان وارد عرصه شوند.

کفاش در ادامه سخنانش اضافه کرد: به مشاورين اکیدا سفارش می گردد تا بستر مناسب را فراهم آورد تا با تکیه به بحث های روان شناختي بتوانند دانش آموزان را بر اساس توسعه متوازن، علاقه‌ها، استعداد و رغبت توجیه نمایند تا یک انتخاب رشته تحصیلی موفق و صحیح داشته باشند، هم مشاورین گرامی برای هدایت تحصیلی دانش آموزان نباید به بررسی تک تک نمرات دانش آموزان بپردازند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در خاتمه سخنانش موکدا بیان نمود: همه مشاوران تحصیلی بایستی در دو هفته اول تير ماه سال 95 که اختصاص به هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم دارد حضور كامل در مدرسه داشته و پاسخگوي دانش آموزان و اولياي محترم آنان باشند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...