برترین نکات آموزشی برای کسب موفقیت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

برترین نکات آموزشی برای کسب موفقیت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

قسمت دوم- انتخاب رشته صحیح کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد اولین مرحله تحصیلی بعد از کارشناسی می باشد که رده نخست تحصیلات تکمیلی محسوب می شود، بالطبع انتخاب رشته صحیح در دوره ارشد زمینه را برای درجات بالاتر تحصیلی فراهم می آورد، انتخاب رشته ارشد به همان اندازه انتخاب رشته کنکور سراسری اهمیت دارد، چراکه رشته های دوره کارشناسی در مقطع ارشد به گرایش های مختلف تقسیم می شوند که انتخاب گرایش مطابق با توانایی ها و زمینه های علاقه مندی و استعداد تحصیلی گام مهمی در جهت موفقیت داوطلب برمی دارد.

با این تفاسیر گروه خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان یک سری راهنمایی های مهم برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد را طی چند قسمت معرفی می نماید و پاسخگوی هر گونه پرسشی در این زمینه می باشد.

قانون بدون تغییر انتخاب رشته این است که داوطلبان می توانند با آگاهی و اطلاع از نکات لازم و ضروری یک انتخاب رشته صحیح و هوشمندانه انجام دهند که هیچ گاه از انجام آن پشیمان نگردند.

همانطور که می دانیم هر سال داوطلبان زیادی در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها شرکت می  نمایند و بعد از گذشت مدت زمانی که کمابیش دو ماه به طول می انجامد کارنامه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد خود را دریافت می نمایند، تحلیل صحیح نتایج اولیه آزمون ارشد برای انتخاب رشته صحیح و گزینش بعدی بسیار مهم و سرنوشت ساز می باشد، اما نحوه تحلیل کارنامه ارشد منوط به اطلاعات و تجربه افراد شرکت کننده در کنکور ارشد می باشد و اگر خطا و سوء تعبیری در دریافت اطلاعات به وجود آید، ممکن است داوطلب را از انتخاب رشته ناامید نموده و یا در موارد بدتر او را منصرف و گمراه نماید. بنابراین توصیه می شود اگر داوطلبان خود، آگاهی کافی در این زمینه ندارند به افراد مطلع یا مراکزی که به همین منظور به فعالیت می پردازند مراجعه نمایید، در این میان خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان با بهره گیری از مشاورین برجسته زمینه راهنمایی های دقیق و صحیح را برای داوطلبان ارشد فراهم می آورد. در این قسمت نیز به تشریح معانی کارشناسی ارشد شبانه وکارشناسی ارشد پردیس های دانشگاهی پرداخته می شود.

* معرفی کارشناسی ارشد نوبت دوم (شبانه):

دوره ارشد شبانه یا نوبت دوم، در واقع دوره‌ای مشابه دوره روزانه و با همان کیفیت تحصیلی می باشد، به عبارتی دانشجویان ارشد روزانه و شبانه از یک  نظام آموزشی واحد استفاده می کنند و در اغلب دانشگاه ها بر سر یک کلاس حاضر می شوند.

این دوره همانند دوره روزانه می باشد و گاهی همراه با آن برگزار می گردد و از لحاظ زمان برگزاری کلاس‌ها و موارد مشابه دیگر، دوره شبانه هیچ فرقی با دوره روزانه ندارد. پذیرش در دوره ارشد شبانه نیز عموماً در همان ترم مهر صورت خواهد گرفت و عبارت نوبت دوم به هیچ وجه به معنای پذیرش در ترم دوم نخواهد بود.

نکته قابل تذکر این است که مدرک فارغ‌التحصیلان دوره شبانه با مدرک دوره روزانه نیز تفاوت خاصی نخواهد داشت.

تنها تفاوت مهم دوره ارشد شبانه با دوره ارشد روزانه، ضرورت پرداخت شهریه در آن است که شهریه ارشد شبانه دامنه ای در حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومان تا سه میلیون تومان برای هر ترم  را در بر می گیرد.

* معرفی کارشناسی ارشد پردیس:

همان طور که می دانید پردیس ها شعبه هایی از دانشگاه های دولتی برتر کشور هستند که چندسالی می شود به روی کار آمده اند.

همچنین، این شعبه‌های دانشگاه‌های دولتی، برای تحصیل، پرداخت هزینه بالاتری را نسبت به دوره شبانه می طلبند، عموماً کیفیت آموزشی در پردیس‌های دانشگاهی تفاوتی با دانشگاه مادر که پردیس ها منشعب از آنها می باشند ندارند، چراکه اساتید همان دانشگاه ها در دوره پردیس نیز به تدریس مشغول می گردند.

شایان ذکر است که پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد در پردیس‌ها یا از طریق آزمون سراسری کارشناسی ارشد که توسط سازمان سنجش برگزار می شود و یا از طریق آزمون اختصاصی که بر مقررات و آیین‌نامه‌های دانشگاه‌ها منطبق است و نیز با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌پذیرد.

همچنین در مدرک فارغ‌التحصیلان پردیس های دانشگاهی لفظ پردیس ذکر می‌گردد.

در نهایت متذکر می شود برخلاف تصوراتی که در مورد اعتبار مدرک پردیس‌ها وجود دارد، مدرک پردیس‌ها معتبر و مورد قبول وزارت علوم می باشند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...