توضیحاتی ارزشمند پیرامون نحوه استفاده از سهمیه شاگرد اولی در آزمون کارشناسی ارشد 95

توضیحاتی ارزشمند پیرامون نحوه استفاده از سهمیه شاگرد اولی در آزمون کارشناسی ارشد 95

قسمت دوم- نحوه استفاده از سهمیه شاگرد اولی در آزمون ارشد سال 95

در قسمت دوم از سری مطالب مشاوره ای کارشناسی ارشد خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان و تشریح جزئیات سهمیه رتبه های اول دوره کارشناسی در پذیرش نهایی آزمون کارشناسی ارشد، تعدادی از تبصره های آیین نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد توضیح داده می شود.

با توجه به مفاد آیین‌نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان در دوره‌های کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ارشد به شماره ۲۱/۷۷۸۹۷ مورخ ۵/۵/۹۵ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که به تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده است، بعضی از شرایط تسهیلات برگزیدگان علمی دوره کارشناسی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی آیین‌نامه یاد شده به شرح زیر اعلام شده است:

با توجه به آیین نامه یاد شده افراد واجد شرایط زیر، نهایتا تا یک سال تحصیلی پس از زمان دانش آموختگی (و منحصرا برای یک بار) چنانچه در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نموده و حداقل حدنصاب کسب شده توسط آنها تا ۹۰ % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر کدرشته محل مربوطه باشد توسط سازمان سنجش به یکی از دانشگاه‌ها معرفی خواهند شد.

همچنین مهلت ارسال فرم تأییدیه رتبه اول مقطع کارشناسی داوطلبان دارای شرایط استفاده از سهیمه شاگرد اولی در آزمون ارشد ۱۳۹۵ از سوی دانشگاه ها به سازمان سنجش تا ۱۷ مرداد ماه خواهد بود.

- تبصره ۱: حداکثر مدت تحصیل برای دانش آموختگان رتبه اول دوره کارشناسی پیوسته هشت نیمسال و برای دانش آموختگان دوره کارشناسی ناپیوسته چهار نیمسال خواهد بود .شایان ذکر است که از لحاظ میانگین کل، داوطلب باید دارای بالاترین میانگین در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی موسسه محل تحصیل خود باشد.

- تبصره ۲: دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی یک بار در هر سال به ازای هر رشته موظفند که از بین فارغ التحصیلان رتبه اول تمامی رشته های آموزشی خود در مقطع کارشناسی که حداکثر تا یک سال تحصیلی از تاریخ فراغت از تحصیل آنها نگذشته باشد، فقط یک نفر را که بالاترین معدل کل را کسب نموده باشد در مدت زمان تعیین شده  به سازمان سنجش آموزش کشور معرفی نمایند، متذکر می شود که افراد مشمول تنها برای یک بار می توانند از تسهیلات ارشد با آزمون استعداد های درخشان برخوردار شوند.

- تبصره ۳: با توجه به آیین نامه یاد شده دانشجویان مقطع کارشناسی در تمامی دوره ها چنانچه از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش وارد دوره های بالا شده باشند خواهند توانست از تسهیلات رتبه اولی استفاده نمایند.

- تبصره ۴: دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه ها و مراکز علمی غیر وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجاز به استفاده از مز ایای این آیین نامه نخواهند بود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...