آشنایی با جزئیات شرایط جدید انتقال دانشجویان از خارج به داخل کشور

آشنایی با جزئیات شرایط جدید انتقال دانشجویان از خارج به داخل کشور

قسمت سوم- تشریح کامل شرایط جدید انتقال دانشجویان از خارج

وزیر بهداشت آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور را به پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ نمود.

تمامی دانشجویانی که تحصیل خود را از ابتدای سال ۲۰۱۷ در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در خارج از کشور آغاز می نمایند برای انتقال به داخل کشور باید بر طبق آیین نامه ابلاغ شده عمل نمایند.

این آیین نامه به منظور ارتقای کیفیت آموزش علوم پزشکی و ضرورت اطمینان از توانایی علمی کلیه دانشجویانی که در دانشگاه های خارج از کشور به تحصیل مشغول بوده و متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل کشور می باشند مورد بازبینی و تصویب قرار گرفته است.

آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور به دانشگاه های علوم پزشکی داخل کشور (پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد)، در شصت و دومین جلسه مورخ ۲۰ دی ماه ۹۴ شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در ۱۳ ماده و ۱۷ تبصره مورد بازبینی و تصویب قرار گرفته است.

این آیین نامه در خصوص تمامی دانشجویانی كه تحصیل خود را از ابتدای سال ۲۰۱۷ در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت شروع نموده اند لازم الاجر می باشد و نظر به ابلاغ آن تمامی مصوبات و آیین نامه های مخالف برای مشمولیت این آیین نامه لغو خواهد شد.

نکته مورد توجه این است که انتقال دانشجویان به داخل کشور از دانشگاه هایی که نام آنها در لیست دانشگاه های مورد تایید از نظر وزارت بهداشت وجود ندارد ممنوع خواهد بود.

شایان ذکر است برای انتقال به دانشگاه های داخل داشتن معدل دیپلم ۱۲ ساله و یا دیپلم ۱۱ ساله متوسطه و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی یا معادل ارزشیابی شده آنها که به تایید وزارت آموزش و پرورش رسیده باشد و مربوط به رشته های علوم تجربی و یا ریاضی فیزیک باشد الزامی خواهد بود که موارد ذکر شده از جمله  شروط انتقال دانشجویان به داخل است، مدارک ارزشیابی شده دیپلم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی صرفا در رابطه با افرادی که قبل از سن ۱۸ سالگی در خارج از کشور حضور داشته اند، قابل پذیرش است، همچنین تنها مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی که توسط فرد متقاضی قبل از شروع به تحصیل در دانشگاه مبداء اخذ شده، قابل استناد می باشد.

داشتن مدرک تحصیلی هر دوره تحصیلی برای ورود به دوره بعد، که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد، الزامی است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...