لزوم انتخاب رشته آگاهانه دانش آموزان پایه نهم دوره متوسطه اول

لزوم انتخاب رشته آگاهانه دانش آموزان پایه نهم دوره متوسطه اول

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ناحیه یک کرج در رابطه با اهمیت انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم اظهار نمود: انتخاب رشته آگاهانه دانش‌آموزان در پایه نهم متوسطه اول، گامی موثر در پیشگیری از بیکاری آنان در آینده خواهد بود.

روناک همدانی در نشست تخصصی انتخاب رشته آگاهانه بیان داشت: فرآیند هدایت تحصیلی در سال تحصیلی 95-94 به ‌علت اهمیت آن در ردیف اول برنامه‌ریزی قرار گرفته است تا با اجرای برنامه‌ها و طرح‌های آموزشی- بازدیدی بستر مناسبی جهت آگاه سازی دانش‌آموزان و اولیا آنها نسبت به اهمیت این موضوع مهم فراهمگردد.

وی در ادامه سخنانش اظهار داشت: به منظور آشنایی دانش‌آموزان پایه نهم با فرآیند هدایت تحصیلی برای دانش‌آموزان و اولیا آنها نشست‌های آموزشی با عنوان فرآیند هدایت تحصیلی و انتخاب رشته آگاهانه در مدارس برگزار شده است.

روناک همدانی به انتخاب رشته به عنوان اولین تصمیم مهم در زندگی دانش‌آموزان اشاره نمود و افزود: در این نشست‌ها اطلاعات تخصصی در زمینه شاخه‌های تحصیلی و رشته‌های زیر مجموعه آن‌ها توسط مشاوران تحصیلی فعال در مدارس، کارآفرینان، استادان دانشگاه، مسئولان و فعالان حرفه‌های مختلف در جامعه، دبیران دروس تخصصی هر رشته تحصیلی و دانش آموزان کلاس‌های بالاتر و فارغ التحصیل شده در رشته‌های مختلف به دانش آموزان و والدین انتقال داده می شود.

وی افزایش اطلاعات و آگاهی دانش آموزان در زمینه رشته‌های مختلف تحصیلی را برای دانش آموزان و اولیا آنها یک ضرورت تلقی نمود و از آن به عنوان گامی موثر در کاهش میزان خطا و اشتباه در انتخاب رشته در پایه نهم یاد کرد.

همدانی در خاتمه سخنانش خاطرنشان نمود: یکی از اهداف مهم طرح تخصصی انتخاب رشته آگاهانه که از نیمه دوم مهرماه سال تحصیلی 95-94 در مدارس آغاز شده است، مربوط به کمک به دانش آموزان در شناسایی علایق و استعدادهایشان می باشد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...