اعلام حذف پنج مدرسه استعداد درخشان استان فارس در پذیرش سال۹۵

اعلام حذف پنج مدرسه استعداد درخشان استان فارس در پذیرش سال۹۵

پنج مدرسه از فهرست مدارس تیزهوشان استان فارس در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ حذف گردیده اند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس ضمن بیان این خبر اظهار داشت: نظر به  نبود پشتوانه لازم جمعیت دانش آموزی، پنج مدرسه از فهرست پذیرش دانش آموزان جدید مدارس تیزهوشان استان فارس برای سال تحصیلی 96 – 95 حذف گردیدند و این مدارس در دو سال آینده به طور کامل تعطیل خواهند شد.

ناصر قجری اضافه نمود: بنا بر استانداردهای بین المللی، به ازای هر یکصد دانش آموز می توان 2.27 دانش آموز در مدارس تیزهوشان جذب نمود، یعنی در ازای هر هزار دانش آموز ساکن در یک منطقه، می توان 22 یا 23 دانش آموز را در مدارس استعدادهای درخشان پذیرش نمود.

وی ادامه داد: نظر به پشتوانه جمعیت دانش آموزی در پایه ششم، در برخی نقاط استان تعداد ظرفیت مدارس تیزهوشان بیشتر از تعداد متقاضیان می باشد، نتیجه چنین وضعیتی این خواهد شد که دانش آموزان در این مناطق با حداقل نمره و در حالی که در دروس دچار ضعف هستند و از حد استاندارد تعریف شده پایین تر می باشند به مدارس تیزهوشان راه می یابند، لذا در چنین وضعیتی این گونه مدارس به شکل واقعی مدرسه تیزهوشان نبوده و دانش آموزان با ضعف پایه آموزشی تیزهوش قلمداد می شوند، از طرف دیگر نیز این کار موجب فقیر شدن مدارس عادی از نظر علمی می گردد.

معاون اداره کل آموزش و پرورش فارس در ادامه استدلال های خویش افزود: با توجه به پیش آمد چنین وضعیتی، سیاست کاهش شمار مدارس تیزهوشان در برخی مناطق استان  فارس در دستور کار قرار گرفت و این پنج مدرسه تیزهوشان که مربوط به دوره متوسطه اول می باشند در شهرهای آباده، نی ریز، فسا، داراب و فیروزآباد مهر امسال پذیرش دانش آموز پایه هفتم نخواهند داشت.

بنابراین مدارس نامبرده در دو سال تحصیلی آینده به آموزش دانش آموزان فعلی خود در پایه های هشتم و نهم خواهند پرداخت و با اتمام تحصیل این دانش آموزان در این پایه های تحصیلی، به طور کامل تعطیل می گردند.

شایان ذکر است که پیش از این شمار مدارس تیزهوشان فارس 46 باب مدرسه بود که مهرماه امسال تنها 41 باب مدرسه تیزهوشان در استان فارس پذیرش جدید در پایه ششم تیزهوشان خواهند داشت.

همچنین شمار دانش آموزان مدارس تیزهوشان استان فارس در سال تحصیلی 95 - 94 حدود هشت هزار و 500 نفر بوده است که با حذف پنج مدرسه در پنج شهر، شمار دانش آموزان این گونه مدارس به حدود هشت هزار و 150 نفر کاهش خواهد یافت.

همچنین متذکر می شود که در شهر شیراز، سیاست کاهش شمار مدارس تیزهوشان در دستور کار قرار ندارد و همچنان 16 مدرسه تیزهوشان فعال خواهند بود، اما ظرفیت مدارس تیزهوشان شیراز بین 20 تا 25 درصد کاهش یافته است.

قجری در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی فارس اظهار نمود: نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی استان فارس به ترتیب حوالی روزهای 12 و 18 تیرماه اعلام خواهند  شد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...