کلیدی ترین نکات آموزشی پیرامون آخرین مقطع طلایی مانده به کنکور سراسری

کلیدی ترین نکات آموزشی پیرامون آخرین مقطع طلایی مانده به کنکور سراسری

قسمت دوم- آموزش نحوه درس خواندن در یک ماه آخر مانده به کنکور سراسری

با توجه به اینکه کمتر از نصف ماه زمان تا شروع کنکور سراسری دانشگاه ها مانده است، خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان بر آن شد که نکاتی را در مورد گذراندن این مقطع طلایی مانده به کنکور به داوطلبین گرامی آموزش دهد.

همانطور که می دانیم با کاهش جمعیت دانش آموزی تعداد کنکوری‌ها  هر سال کمتر و ظرفیت دانشگاه‌ها بیشتر می شود، اما این موضوع موجب کاهش استرس کنکور و تب و تاب آن نشده است و همچنان داوطلبین کنکوری برایشام مهم است که بدانند در فاصله کمتر از یک ماه به آزمون ورودی آموزش عالی بایستی چگونه درس بخوانند.

برخی  داوطلبین به کلاس‌های تست‌زنی روی می آورند و برخی در آزمون‌های مختلف شرکت می نمایند، تعدادی نیز در منزل یا کتابخانه خودشان فنون افزایش سرعت تست‌زنی را تمرین می نمایند.

باید گفت که نظر کارشناسان و مشاورین تحصیلی این است که آمادگی برای کنکور سه مقطع طلایی را در خود جای داده است، تابستان، عید نوروز و یک ماه آخر مانده به کنکور، لذا هر داوطلبی که از این سه مقطع نهایت استفاده را ببرد قطعا به موفقیت نهایی نزدیک تر خواهد بود.

مشاورین خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان به داوطلبین پیشنهاد می کند که روش صحیح مطالعه را در یک ماه آخر مانده به کنکور مورد توجه قرار دهند، هرچند که دستیابی به این روش دغدغه بسیاری از کنکوری‌ها می باشد.

* مشاورین خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان به کنکوری‌های اینگونه توصیه می‌نمایند:

- تنظیم ساعت خواب و بیدار شدن مطابق کنکور (10 شب تا 6 صبح)

- عدم افزایش ساعات درس خواندن، حتی الامکان ساعات استراحت را افزایش داده و مقداری از ساعت مطالعه بکاهید

- خودداری از مطالعه منابع جدید

- مرور منابع و جزوات خوانده شده

- مرور نکته برداری ها و بخش های مهمی که به روش مخصوص خود برجسته نموده اید.

- برنامه ریزی دقیق و روزانه در یک ماه آخر مهم و کارساز می باشد.

- مشاورین خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان توصیه می کنند که داوطلبین گرامی در طول مدتی که برای کنکور درس می خوانند، سرعت یادگیری و فهم خود در دروس مختلف مورد ارزیابی قرار دهند، چراکه به تجربه ثابت شده است که سرعت مطالعه دروس مختلف باهم متفاوت است، لذا با توجه به اینکه می دانید هر درسی چه میزان زمان نیاز دارد، زمان دقیق مرور را محاسبه نموده و برای هر درس مشخص نمایید، دقت کنید که یک ماه آخر فرصت تجربه جدید ندارید و بایستی از تجارب قبلیتان بهره بگیرید، دقت کنید که اگر زمان مفیدی که برای هر درس کنار گذاشته اید از کل زمان مفیدی که مطالعه موثر خواهید داشت بیشتر است،ب عضی بخش های کم اهمیت تر را حذف نمایید تا برنامه ریزیتان به واقعیت زمانی و انرژی و تواناییتان نزدیک تر گردد.

- دقت کنید که ۴جمعه در یک ماه آخر در اختیار خواهید داشت که بعد از ظهرهای جمعه برای ارزیابی و جمع بندی هفته ای که گذشت بسیار مهم است و اینکه تا چه مقدار با برنامه تان پیش رفته اید، همچنین بایستی رویکرد هفته پیش روی را تنظیم و مشخص کنید.

البته در نهایت توصیه اکید می شود آرامش خود را حفظ نمایید چراکه آشفتگی خیال و استرس تاثیر منفی مستقیم بر توانایی یادگیری مغز و کنترل اوضاع دارد، همچنین با توجه به ماه مبارک رمضان می توانید از فضای معنوی این ماه برای بازیابی آرامش خود با اتکال به خداوند منان کمک بگیرید.

مشاورین خانه مشاوره در نهایت اظهار می کنند که بدانید کنکور سراسری تنها راه برای رسیدن به موفقیت نیست، بلکه یکی از راه های پیش رو است، لذا بدانید ارزش آرامش و شادی بیش از همه این‌ مسائل است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...