سوالات حذفی آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۹۵

سوالات حذفی آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۹۵

۶۷ سوال از آزمون ارشد ۹۵ وزارت بهداشت حذف گردید.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی تا 15تیر تمدید  شده است و همچنین ۶۷ سوال اشتباه این آزمون نیز حذف گردیده استد

حسین پورکاظمی در خصوص سوالات حذف شده اظهار نمود: از 56 رشته آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در 55 رشته هیچ مشکل مشاهده نشده است و تنها در رشته گروه علوم آزمایشگاهی به علت وجود دو دفترچه سوال، نمرات برخی دروس در کارنامه داوطلبان جا به جا گردیده است.

همچنین به منظور افزایش ایمنی آزمون کارشناسی ارشد در همه رشته گروه‌ها دو دفترچه سوال طراحی شده بود تا افرادی که در جلسه آزمون کنار هم نشسته‌اند، سوالات مشابه یکدیگر نداشته باشند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: این مسئله موجب شد که در کارنامه تعدادی از داوطلبان این رشته، کلید پاسخنامه سوالات دفترچه A و B جا به جا گردد و نمرات تعدادی از داوطلبان به اشتباه در کارنامه آنان مندرج شود.

وی موکدا بیان داشت: این اشتباه به سرعت اصلاح گردید و برای داوطلبان این رشته کارنامه جدید صادر شد و از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار این دسته از داوطلبان قرار گرفت، لذا نظر به مشکلاتی که ایجاد شد، مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی که پیشتر تا 12 تیر اعلام شده بود، سه روز دیگر یعنی تا سه شنبه 15تیر تمدید گردید.

پورکاظمی در مورد کلید پاسخنامه اشتباه برخی سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت نیز اظهار داشت: آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی برای 56 رشته برگزار گردیده است و در هر رشته نیز 200 یا 300 سوال وجود داشته که در مجموع این تعداد سوالات، 67 سوال اشتباه بوده است که همه آنها در کلید نهایی پاسخنامه ها حذف گردیده اند.

وی ادامه داد:  طبق روالی که هر سال وجود داشته است، پس از برگزاری آزمون، از داوطلبان خواسته می‌شود تا مدت حدود یک هفته پس از آزمون اگر به سوالات اعتراض دارند، اعلام نمایند و بر مبنای اعتراض داوطلبان و بررسی مجدد،‌ کلید نهایی آزمون صادر می گردد.

شایان ذکر است که آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی، روزهای 23 و 24 اردیبهشت  ماه با شرکت حدود 60 هزار داوطلب در 56 رشته برگزار گردید که پس از اعلام کارنامه این آزمون در هشتم تیرماه جاری، تعدادی از داوطلبان روز چهارشنبه (9 تیر) با تجمع مقابل وزارت بهداشت، نسبت به اشکالات و جابجایی در نمره و رتبه و نیز اشکال در برخی سوالات این آزمون اعتراض نمودند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...