آموزش تکنیک یادگیری بدون فراموشی دروس در آخرین مقطع طلایی مانده به کنکور سراسری

آموزش تکنیک یادگیری بدون فراموشی دروس در آخرین مقطع طلایی مانده به کنکور سراسری

حدود دو هفته زمان تا برگزاری کنکور سراسری دانشگاه ها فرصت باقی است و داوطلبین گرامی آخرین تلاش های خود را برای کسب موفقیت در ماراتن نفس گیر کنکور انجام می دهند. لذا خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان در ادامه ارائه راهکارها و نکات مشاوره ای برای موفقیت در کنکور این بار در تداوم همگامی با داوطلبین عزیز نکاتی در مورد فراموشی مطالب و نحوه امتحان حافظه در این فرصت کوتاه را تشریح می نماید.

اغلب داوطلبین کنکور تصور می نمایند این دو هفته بسیار کوتاه است و واقعا نمی توان برای افزایش ضریب موفقیت کاری انجام داد، اما اگر کنکور را یک مسابقه دو بدانیم خواهید فهمید که نزدیک خط پایان نمی شود دست از دویدن کشید و انتظار برد داشت، به عکس، در آخرین فواصل مانده به خط پایان باید سرعت و تلاش را بیشتر نمود،کنکور نیز چنین است.

لذا با توجه به این استدلال منطقی زمانیکه همه‌ داوطلبان در حال دویدن هستند، لحظه‌ای توقف و درس نخواندن، تبعات بدی به دنبال خواهد داشت، پس دست از تلاش نکشید و به خاطر بسپارید که دگرگونی‌های بسیار زیادی در همین لحظه‌های نهایی رخ می دهد.

یکی از مواردی که موجب ایجاد استرس و ناامیدی در داوطلبین آزمون سراسری می شود احساس فراموشی است که هیچگاه ناپدید نمی شود.

احساس فراموش‌ نمودن مطالب در روزهای پایانی و نزدیک به کنکور گاه یک حالت افراطی است که از شدت اضطراب ایجاد می شود و گاه کاملا درست و به جا است، اما چیزی که در اینجا اهمیت دارد این است که باید توجه نمایید که نوع یادگیری اولیه مطالب با نوع یادآوری که ذهنتان را برای آن آماده نموده اید هم راستا و هماهنگ باشد؛ به‌ بیان بهتر نمی توان مثلا به روش تستی درس خواند اما انتظار کنفرانس مشروح از خود داشت.

برای شفاف‌ نمودن و افزایش میزان واقعیت احساس فراموشی از مبحثی که فکر می کنید فراموش نموده اید، چند تست به‌ صورت تصادفی انتخاب نمایید و آن تست ها را بر اساس زمان استاندارد کنکور بزنید تا مطمئن شوید ذهنتان آمادگی بازآوری مطالب را از حافظه با همان سرعتی که مد نظر دارید خواهد داشت. در این مرحله اگر قادر به پاسخگویی به تست های انتخابی نبودید به مطالعه آن مبحث بپردازید تا نقاط ضعفتان مرتفع گردد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...