نکات طلایی پیرامون جمع‌ بندی مطالب کنکور سراسری

نکات طلایی پیرامون جمع‌ بندی مطالب کنکور سراسری

قسمت دوم- تشریح روش های صحیح جمع‌بند‌ی مطالب کنکور سراسری

خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان تلاش می نماید که مفیدترین و کلیدی ترین نکاتی را که موجب افزایش احتمال موفقیت داوطلبین کنکور سراسری می گردد در طی چندین قسمت و به تفکیک آموزش دهد، امید است که این نکات راهگشای داوطلبین گرامی واقع شود و موجب مشخص شدن مسیر این روزهای پایانی نزدیک به کنکور سراسری گردد.

به داوطلبین عزیز توصیه می شود قبل از هر چیز دیگری از تمامی توان و ظرفیت خود‌ استفاد‌ه نمایند.

همانگونه که در یک مسابقه دو و میدانی دونده ها، تمام توان خود برای عبور از خط پایان و برنده شدن به کار می گیرند، شما هم در این واپسین روزهای مانده به کنکور از تلاش خود نکاهید بلکه آن را مضاعف نمایید تا در این مسابقه عقب نمایید، البته استراحت کافی را فراموش ننمایید چون همیشه کیفیت بر کمیت غلبه داشته است.

اما جمع بندی نیز خود روش های صحیح و ناصحیحی را شامل می شود، چه بسا داوطلبین تلاش بسیار نمایند اما به واسطه عدم آگاهی از راه های درست جمع بندی به نتیجه برابر تلاش شان دست پیدا نمی کنند.

در اینجا مشاورین خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان روش درست جمع بندی مطالب کنکور سراسری را تشریح می نمایند:

* روش صحیح جمع بندی مطالب کنکور شامل 3‌مرحله می‌باشد‌:

داوطلب در مدت جمع بندی بایستی از شبیه سازی کنکور استفاده نماید و به ترتیب زیر عمل نماید.

الف) آزمون (8 صبح تا 12 ظهر)

د‌ر این روش، داوطلب بایستی زمان خود‌ را به‌ قسمت های 2 یا 3 روزه تقسیم نماید و صبح روز اول درست شبیه به زمان کنکور و در محیطی ساکت و آرام مانند یک کنکور جامع را آزمون دهد.

ب) تحلیل آزمون؛ برنامه‌ریزی (16 تا 18 بعد‌‌ازظهر)

بعد از آزمون دادن در زمان مشابه کنکور، بعد از یک استراحت کوتاه، آزمونی که پاسخ داده اید را سؤال به سؤال تحلیل نمایید، حتی پاسخ های صحیح خود را، چون امکان دارد به نکات یا روش های حل دیگری نیز پی ببرید، دقت کنید که این کار را برای تک به تک مواد آزمون انجام دهید و پس از آن د‌ر یک برگه، مبحث‌هایی از هر د‌رس را که غلط جواب د‌اد‌ه‌اید‌ یا نتوانسته‌اید‌ پاسخ د‌هید را یادداشت نمایید.

تا بدین مرحله فعلا چالش شناسی کرده اید و نقاط ضعف و سرعت خود را مورد آزمون قرار داده اید، الان زمان آن است که برای بقیه زمان ۲یا۳روزه خود برنامه ریزی نمایید و یک برنامه جامع و کامل بنویسید. نکته قابل توجه است که برای این‌کار، ابتد‌ا د‌ر هر د‌رس، یک اولویت مهم را تعیین نمایید و د‌ر برنامه‌ریزی خود‌ بگنجانید.

* دو نکته‌ مهم و ارزشمند:

- چنانچه می خواهید در مدت زمان ۳روزه که مشخص نموده اید به تمام ابعاد برنامه خود دست پیدا نمایید باید در طول حدود ۲روز و نیم باقیمانده حدودا ۲۵ساعت مطالعه داشته باشید و اگر مدت بازه را ۲روزه مشخص نموده اید در مدت زمان یک روز و نیم باقیمانده بایستی حدود 15 ساعت مطالعه داشته باشید. توصیه می‌ شود در حد‌ود‌ 30٪ زمان را به‌مطالعه‌ د‌رس‌های عمومی و 60٪ زمانتان را به‌رفع اشکال د‌رس‌های تخصصی اختصاص دهید.

- برنامه‌ریزی را د‌قیق  اجرا کنید.

در برنامه خود تمامی زوایا را در نظر بگیرید و نقشه راه را به طور کامل مشخص کنید، به عبارتی برای هر ساعتی برنامه ریزی داشته باشید، از چه ساعت تا چه ساعت، چه‌مبحثی، کد‌ام منبع آموزشی و موارد مشابه دیگر.

ج) اجرای برنامه ریزی طرح شده: پس از آزمون دادن و شناسایی نقاط ضعف در آزمون و سپس طرح یک برنامه بر اساس واقعیات پیش روی، اکنون زمان اجرای د‌قیق برنامه‌ تهیه شد‌ه است. به هیچ وجه استرس به خود راه ندهید و در مورد ضعف و د‌وره‌ مطالب نگران نباشید‌، چون هر ضعفی که د‌اشته باشید‌، به‌طور حتم د‌ر آزمون‌های‌ شبیه سازی شده روزهای بعد مشخص خواهد شد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...