تشریح شرایط ادامه سطح بندی دانشگاه‌های دولتی

تشریح شرایط ادامه سطح بندی دانشگاه‌های دولتی

شرایط ادامه سطح بندی دانشگاه‌های دولتی اعلام گردید.

معاون آموزشی وزارت علوم به سطح بندی دانشگاه های دولتی اشاره نمود و اظهار داشت: سطح بندی صورت گرفته فاز اول و مقدماتی بوده است و ادامه آن مشروط به جمع بندی بازخوردها از این عمل می باشد.

مجتبی شریعتی نیاسر در رابطه با نتایج سطح بندی دانشگاه های سراسری اظهار داشت: سطح بندی دانشگاه های دولتی اخیرا صورت گرفت و نتایج آن نیز اعلام گردید، اما این سطح بندی، فاز اول و مقدماتی بود و هنوز نمی شود به عنوان جمع بندی نهایی آن را تلقی نمود.

وی در ادامه سخنانش اظهار نمود: انجام سطح بندی دانشگاه های دولتی تا کنون سابقه نداشته است و هیچ دستگاه و نظامی سطح بندی دانشگاه ها را انجام نداده است، از همین روی وزارت علوم این کار را آغاز نمود و ادامه آن مشروط به این است که ببینیم بازخورد آن چه خواهد بود، سپس آن را بررسی نموده و چنانچه اشکلاتی داشت آن را اصلاح خواهیم نمود، شایان ذکر است که بخش خصوصی مشخصی را برای این کار تعیین خواهیم نمود.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: سطح بندی برای نظام و دستگاه دولتی را نباید خود دولت صورت دهد و علت انجام این کار از طرف خود وزارت علوم، ایجاد یک انگیزه و ادامه یافتن این جریان می باشد و در مرحله بعد بخش خصوصی متولی شده و این کار را ادامه خواهد داد.

شریعتی نیاسر اذعان داشت: من معتقدم سطح بندی در سطح دانشگاه‌ها باید صورت بگیرد، چراکه انگیره را افزایش داده و رقابت سالم ایجاد می نماید و مدیران متوجه اشکالات خود شده و زمینه رشد را برای مدیران فراهم می آورد.

در نهایت متذکر می شود نتایج سطح بندی که اخیرا اعلام شد، براساس شاخص های تعریف شده از ۷۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دولتی می باشد که دانشگاه ها را در دو دسته جامع و تخصصی جای داده بود و ماحصل این رتبه بندی به شرح زیر می باشد :

* الف: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی جامع (به ترتیب الفبا)

- سطح۱: اصفهان – تبریز – تربیت مدرس – تهران – شهید بهشتی – شیراز  -- فردوسی مشهد.

- سطح ۲: ارومیه – الزهرا (س) – بوعلی‌سینا – بیرجند – خوارزمی – رازی – زنجان – سیستان و بلوچستان – شهید چمران اهواز – شهید باهنر کرمان – کاشان - گیلان – یزد.

- سطح ۳: اراک – ایلام – بجنورد – بین المللی امام خمینی (ره) – حکیم سبزواری – خلیج فارس – دامغان – زابل – شهرکرد – شهید مدنی – قم – گلستان _ ولی‌عصر (عج) رفسنجان –کردستان – لرستان – هرمزگان – یاسوج.

- سطح ۴: آیت‌الله حائری میبد – بزرگمهر قائنات – تربت حیدریه – حضرت معصومه (س) – سلمان فارسی کازرون – سید جمال الدین اسدآبادی – کوثر بجنورد – ملایر – نهاوند – نیشابور.

* ب: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تخصصی (به ترتیب الفبا)

- سطح1:  شامل : صنعتی اصفهان – صنعتی امیر کبیر – صنعتی شریف – علامه طباطبائی – علم و صنعت ایران.

- سطح2:شامل : صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی – علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان – صنعتی بابل – صنعتی سهند تبریز – هنر.

- سطح 3: شامل : تحصیلات تکمیلی صنعتی و فنّاوری پیشرفته – صنعتی جندی‌شاپور – هنر اسلامی تبریز – هنر اصفهان.

- سطح4: شامل : صنعتی قم – صنعتی کرمانشاه – فنّاوری‌های نوین قوچان – هنر شیراز.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...