اعلام زمان و شرایط انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم دوره متوسطه اول

اعلام زمان و شرایط انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم دوره متوسطه اول

دانش‌آموزان پایه نهم از 19 تیرماه جاری به مدت دو هفته برای انتخاب رشته و شاخه تحصیلی خود فرصت خواهند داشت.

فرآیند هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم از تاریخ 19 تیر 95 آغاز گردیده است و دانش آموزان پایه نهم در این روز به همراه والدین خود در مدرسه حاضر شده تا پس از دریافت مشاور و راهنمایی یک ساعته از سوی مشاور مدرسه و دریافت خدمات تخصصی رشته تحصیلی خود را انتخاب نموده و برای ثبت در دوره متوسطه دوم اقدام نمایند.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش ‌و پرورش در این خصوص اظهار داشت : برای هدایت تحصیلی در پایه نهم سامانه متمرکز هدایت تحصیلی طراحی گردیده است، همچنین در این روند 35درصد عملکرد تحصیلی و 65درصد بررسی‌های مشاوره‌ای موثر خواهد بود .

شکوهی در ادامه افزد:  والدین بایستی این موضوع را مدنظر قرار دهند که استعداد و رغبت دانش‌آموز در انتخاب رشته اهمیت خاصی خواهد داشت چرا که درس‌های دوره متوسطه اول نشانگر خوبی برای انتخاب شاخه و رشته تحصیلی نمی باشند، چون که این دروس بیشتر جنبه عمومی دارند .

لذا خانواده‌ها بایستی از دریافت مشاوره توسط افراد غیرمتخصص خودداری نموده، چراکه تمام جوانب از سوی مشاور مدرسه به آنها ارائه می‌گردد.

مشاوران مدارس از تاریخ 19 تیر به مدت دو هفته در مدارس حاضر خواهند بود تا راهنمایی‌های لازم را برای انتخاب رشته را به دانش آموز ارائه نمایند.

باید گفت که هر دانش آموز به طور متوسط 8 تا 10 انتخاب خواهد داشت و ضرورت دارد برای قطعی کردن انتخاب آخر بررسی عمیق‌تر در محیط مدرسه انجام گیرد، همچنین والدین توجه نمایند نظر به جو جامعه و تبی که در مورد برخی از رشته‌ها وجود دارد، فرزندان خود را مجبور به انتخاب رشته‌ای ننمایند که آینده آن مورد علاقه دانش‌آموز و نیاز جامعه نمی باشد .

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش تصریح نمود: در جامعه ما نیازهای آینده شغلی به طور صددرصد مشخص نمی باشد، در نتیجه بهترین انتخاب، انتخابی است که با استعداد و رغبت هماهنگی داشته باشد .

شکوهی به اینکه جلسه شورای برنامه‌ریزی هدایت تحصیلی برای اولین بار در آموزش ‌و پرورش به ریاست معاون پرورشی و فرهنگی برگزار گردیده اشاره نمود و افزود: کمیته هدایت تحصیلی ذیل کمیته شورای برنامه‌ریزی هر هفته جلسه دارد و این کمیته تهیه دستورالعمل‌ها، پیشنهادات، سیاست‌ها و شیوه‌نامه‌هایی مخصوص هدایت دانش‌آموزان برای سال‌های آینده را عهده دار است.

گفتنی است که به منظور فرآیندی نمودن هدایت تحصیلی مشاوران مدارس از سال آینده درس تفکر و سبک زندگی در پایه‌های هفتم و هشتم با رویکرد کیفی در حوزه تحصیلی و شغلی یعنی آشنایی با رشته‌ها،‌ شاخه‌ها و کسب شایستگی‌های لازم در این زمینه و شناخت نیازهای شغلی جامعه و امکانات منطقه تدریس خواهد شد .

امید است که سال تحصیلی جدید سال شروع روند کیفی هدایت تحصیلی باشد و مطلوب این رویه آن است که دانش‌آموز به مکانی از انتخاب دست یابد که خود بر اساس استعداد، رغبت، نیاز جامعه و امکانات منطقه بهترین تصمیم گیری را صورت دهد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...