راه اندازی سامانه ثبت‌نام و پذیرش دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور

راه اندازی سامانه ثبت‌نام و پذیرش دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور

سامانه ثبت نام و پذیرش دانشجویان ایرانی مقیم خارج کشور تاسیس شده است.

مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در این رابطه اظهار داشت: نظر به فرمایشات مقام معظم رهبری دررابطه با آموزش زبان های خارجی، در حال حاضر بغیر از زبان انگلیسی، زبان های عربی، آلمانی، ایتالیایی، فرانسه و روسی در مقاطع ارشد و دکتری در دانشگاه ‌آزاد اسلامی تدریس می گردند.

دکتر ابراهیمی در رابطه با دفاتر تازه تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: در سفر اخیر دکتر میرزاده ریاست دانشگاه آزاد دو دفتر جدید و یک مرکز بین المللی انتشارات دانشگاه آزاد در آلمان و در میلان با همکاری دانشگاه پلی تکنیک میلان با هدف همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی افتتاح گردیده است.

مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: برای هریک از دفاتر دانشگاه آزاد یک برنامه کوتاه مدت و یک برنامه بلند مدت تدوین شده است که برنامه کوتاه مدت شامل مطالعه و شناسایی میزان جذب دانشجو در کشورهای هدف در یک دوره یکساله خواهد بود.

وی افزود: سامانه ثبت نام و پذیرش دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور راه اندازی شده است و ایرانیان مقیم خارج از کشور در تمام دنیا خواهند توانیت وارد این سامانه شده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند، همچنین با مصوبه هیات امنا پذیرش این دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بدون برگزاری کنکور صورت خواهد پذیرفت و داوطلبانی که شرایط  مذکور در این سامانه را داشته باشند برای ترم مهرماه پذیرش خواهند گردید.

شایان ذکر است که در حال حاضر به‌غیر از زبان انگلیسی، زبان های عربی، آلمانی، ایتالیایی، فرانسه و روسی در مقاطع ارشد و دکتری در دانشگاه ‌آزاد اسلامی تدریس می گردند و با برنامه ریزی و ایجاد شعب و دفاتر دانشگاه آزاد اسلامی این امکان فراهم خواهد آمد تا آموزش زبان های خارجی بطور مشترک بین واحدهای داخل کشور و دانشگاه های معتبر دنیا فراهم آید.

همچنین یکی از اهداف اصلی دفاتر دانشگاه آزاد اسلامی توسعه و ترویج زبان فارسی می باشد و بدین منظور دوره های کوتاه مدت آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان تدوین شده است، به بیان بهتر دیگر می توان گفت زیر ساخت لازم برای برگزاری این دوره ها در تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی فراهم می باشد، همچنین در تمام واحدها و دفاتر برون مرزی دانشگاه آزاد نیز رشته زبان و ادبیات فارسی تدریس می گردد و دانشجو می پذیرد.

مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در خاتمه سخانش اظهار کرد:  در راستای ترویج و توسعه زبان و ادبیات فارسی شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی نیز در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ آزاد اسلامی تاسیس شده است ، که اداره بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی نیز عضو این شورا می باشد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...