توضیحاتی پیرامون نحوه سهمیه بندی در آزمون سراسری

توضیحاتی پیرامون نحوه سهمیه بندی در آزمون سراسری

با توجه به اینکه شمارش معکوس برگزاری کنکور سراسری سال ۹۵ آغاز شده است، خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان، در ادامه سری مطالب مشاوره تحصیلی ویژه کنکور و نیز ارائه همه جانبه مطالب مورد نیاز داوطلبین آزمون سراسری، این بار بر آن شده است که مطالب مفیدی در رابطه با نحوه سهمیه بندی و انواع سهمیه هایی که در کنکور سراسری اعمال می شوند به تفصیل به منظور آشنایی هرچه بیشتر داوطلبین کنکور سراسری تشریح نماید.

در حال حاضر، براساس ماده ۴۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) در رابطه با اصلاحیه ماده ۷۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب ۴ اسفند ۱۳۹۳ مجلس شورای اسلامی، سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری از ۲۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش یافت.

همچنین قانون اصلاح بند (۳) ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب ۱۰ مهر ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی، قابل اجرا می باشد.

* مهمترین تغییرات سهمیه بندی آزمون سراسری در دو سال اخیر:

باید گفت که در آزمون سراسری سال ۹۴ دو تغییر عمده در سهمیه بندی ایثارگران و ظرفیت مناطق محروم رشته های پزشکی اعمال  شده است.

نخستین تغییر این است که نظر به اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران سهمیه ایثارگران از ۲۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش یافت، همچنین حدنصاب نمره داوطلبان ایثارگر برای رشته های تحت پوشش وزارت بهداشت از ۸۰ درصد به ۷۰ درصد نمره گزینش آزاد کاهش پیدا نمود.

دومین تغییر نیز این است که بر طبق قانون اصلاح بند ۳ ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب ۱۰ مهرماه ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی، ۳۰ درصد ظرفیت رشته های مقاطع دکتری عمومی شامل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را از طریق جذب دانشجوی بومی با اولویت مناطق محروم و متناسب با نیاز استان ها اختصاص داده است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...