تصویب کمک هزینه دوره دکتری تخصصی در نقشه جامع علمی کشور

تصویب کمک هزینه دوره دکتری تخصصی در نقشه جامع علمی کشور

کمک هزینه دوره دکتری در نقشه جامع علمی کشور تصویب گردید.

کمک هزینه مصوب دانشجویان دکتری تخصصی در نقشه علمی کشور، به علت نبود منابع مالی به صورت وام اعطا خواهد شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این رابطه اظهار داشت: زمینه اختصاص کمک هزینه ویژه دانشجویان دکتری در قالب وام دانشجویی فراهم آمده است.

محمد رضا مخبر دزفولی به کمک هزینه ویژه دانشجویان دکتری اشاره نمود و اضافه کرد: در نقشه جامع علمی کشور برای دانشجویان دکتری پیش بینی هایی صورت گرفته است که بایستی برنامه ریزی گردد تا دانشگاه ها کمک هزینه ای را برای دانشجویان تمام وقت دکتری که مشغول تحقیق و پژوهش می باشند، اختصاص بدهند.

وی در ادامه سخنانش بیان داشت: دانشجویانی که در سطح دکتری قرار دارند، یا در شرف ازدواج می باشند و یا این که متاهل هستند، لذا نیاز دارند که پشتیبانی شوند حتی اگر این حمایت در سطح کم و محدود باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه نمود: هم اکنون این حمایت برای دانشجویان تخصصی پزشکی میسر می باشد و دستیاران گروه پزشکی کمک هزینه دریافت می نمایند که البته مقدار آن خیلی زیاد نمی باشد، ولی در هر صورت به دانشجوی دوره دکتری فرصت داده می شود تا در این دوره تمام ذهن خود را درگیر کار علمی و پژوهش نمایند.

گفتنی است که در نقشه جامع علمی کشور کمک هزینه دانشجویان دکتری تصویب شده است و طی دو سال گذشته نیز در قالب چارچوبی ذیل نقشه جامع علمی کشور به وزارت علوم ابلاغ گردیده است، بنابراین مقرر است که وزارت علوم  نیز این کار را صورت دهد، لذا در ابتدا قرار بر این بود که این حمایت در قالب تامین کمک هزینه به ازای کار تحقیقاتی که دانشجویان انجام می‌دهند باشد، اما با توجه به محدودیت هایی که وزارت علوم با آن روبرو می باشد درحال حاضر امکان ارایه این کمک هزینه تنها به صورت وام فراهم آمده است، بر طبق گفته مسئولان وزارت علوم در این زمینه تفاهم نامه‌ای با نظام بانکی کشور در راستای دریافت وام برای تامین این اعتبار در دست امضاء می باشد.

ایشان در خاتمه خاطرنشان نمودند: این اعتبار در قالب وام های دانشجویی با نرخ بهره کم و بازپرداخت طولانی به دانشجویان دکتری اعطا خواهد شد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...