توصیه های پایانی به داوطلبین کنکور سراسری سال 95

توصیه های پایانی به داوطلبین کنکور سراسری سال 95

تشریح کارهایی که کنکوری ها باید در این فرصت کوتاه انجام دهند.

بر طبق گفته کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی، خانواده ها می بایست در این مدت باقی مانده تا کنکور محیطی آرام همراه با آرامش برای فرزندانشان ایجاد نمایند.

جناب آقای فردین منصوری ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: خانواده ها بایستی از ایجاد هرگونه تنش برای داوطلبان خودداری نمایند زیرا استرس در این مدت باقی مانده برای داوطلبان شدیدا مشکل زا می باشد.

توصیه می‌شود برای جلوگیری از ایجاد تنش در داوطلبان، خانواده‌ها می بایست از هر گونه مقایسه کردن، پیش‌بینی کردن و صحبت کردن در مورد نتیجه آزمون و بحث کردن، صرف نظر نمایند.

ایشان افزودند: نتیجه مطلوب نگرفتن و یا قبول نشدن در کنکور پایان راه موفقیت نیست و در ادامه بیان داشت: داوطلبان می بایست به یاد داشته باشند که موفقیت در این آزمون تنها راه موفقیت نیست بلکه فردی ممکن است در جاهای دیگر موفق‌تر عمل نمایند.

همچنین این کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی، کنکور را یک فرآیند چند ساله می داند که نتیجه گیری از آن مربوط به یک مدت کوتاه نیست بلکه به دوران تحصیل فرد با زمی‌گردد و در ادامه اضهار نمود: در این چند روز باقیمانده تا برگزاری آزمون داوطلبان نمی‌توانند تاثیر قابل توجهی در نتیجه نهایی آزمون ایجاد نمایند.

منصوری بیان داشت: داوطلبان آزمون سراسری در این مدت زمان باقی مانده می بایست به مرور آموخته‌های قبلی خود بپردازند تا باعث بهبود عملکردشان در جلسه آزمون شود.

همچنین ایشان اظهار داشت: داوطلبان در این مدت باید برنامه خواب خود را تنظیم نماند که در سرجلسه آزمون با مشکل خواب آلودگی و عدم تمرکز مواجه نشوند.

آقای منصوری در مورد نحوه پاسخگویی کنکوری‌ها به سوالات آزمون سراسری توصیه نمودند: در خواندن سوالات دقت نمایند تا مضمون اصلی سوال را درک نمایند.

همچنین ایشان در ادامه بیان نمودند: می بایست هنگام مطالعه سوالات، داوطلبان دقت و تمرکز کافی را دارا باشند، زیرا که ممکن است سوالات نکته انحرافی داشته باشند که با سطحی خواندن سوال قابل فهم نباشد و باعث اشتباه کردن در نحوه پاسخگویی شود.

ایشان همچنین توصیه نمودند: در صورت عدم دانستن پاسخ سوال وقت خود را تلف ننموده و با علامت گذاری در گوشه سوال مطالعه مجدد آن را به بعد موکول نمایند و زمان خود را تلف نکنند.

در آخر این کارشناس توصیه بسیار مهمی به داوطلبان نمود: داوطلبان می بایست هنگام برگزاری آزمون به زمان توجه کرده و بدین منظور حتما ساعت به همراه خود داشته باشند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...