انتخاب رشته دانش آموزان دوره متوسطه اول تهران

انتخاب رشته دانش آموزان دوره متوسطه اول تهران

انتخاب رشته دانش آموزان دوره متوسطه با حضور مشاوران مدارس در شهر تهران انجام گرفت.

جناب آقای تقی ابوطالبی احمدی،  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران اضهار نمود: برطبق هماهنگی ایجاد شده بین معاونت های پرورشی و فرهنگی و متوسطه شهر تهران همچنین برنامه ریزی انجام شده در شهر تهران، علاوه بر مدارس دوره اول متوسطه ۲۲ پایگاه هدایت و مشاوره تحصیلی در سطح مناطق شهر تهران فعالیت خواهند داشت که به خانواده ها و دانش آموزان مشاوره رایگان ارائه می دهند. امسال دانش آموزان دوره متوسطه اول طبق آیین نامه هدایت تحصیلی نوین انتخاب رشته خواهند نمود. اولیا و دانش آموزان ضمن مراجعه به مدارس فرم هدایت تحصیلی جدید که شامل ۱۲ رشته با امتیاز و اولویت مکتسبه بر اساس معیار های (آزمون استعداد و رغبت، نمرات دروس با ضرایب خاص، نظر والدین و نظر دبیران و بررسی های مشاوره ای و نظر دانش آموز و همچنین براساس ظرفیت های منطقه و نیاز جامعه و بازار کار ) می باشد، را از مدارس دریافت نموده و نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب سه رشته به ترتیب اولویت اقدام می نمایند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران بیان داشتند: مسئولیت اصلی در انتخاب رشته تحصیلی بر عهده خود دانش آموز می باشد اما مشاوران و مدیران به منظور راهنمایی و هدایت و ارائه خدمات مشاوره دانش آموزان و خانواده ها در مدارس حضور خواهند داشت. در روزهای اولیه انتخاب رشته، کمیته های هدایت تحصیلی در مدارس با حضور عوامل اجرایی و مشاوران تشکیل گردیده و اقدامات لازم به منظور هدایت تحصیلی دانش آموزان و اجرای بهینه انتخاب رشته فراهم شده است.

ایشان در ادامه افزودند: این پایگاه ها در سطح مناطق نیز فعال می باشند و در این پایگاه های ذکر شده مشاوران متخصص برای تشریح و تبیین فرایند هدایت تحصیلی و همکاران آموزش متوسطه برای تشریح فرایند ثبت نام دانش آموزان حضور خواهند داشت. خانواده ها و دانش آموزان قادر می باشند ضمن مراجعه به مدارس به پایگاه های مذکور مراجعه و از خدمات راهنمایی و مشاوره استفاده نمایند و در این پایگاه ها به رفع اشکالات احتمالی  دانش آموزان در فرایند انتخاب رشته می پردازند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان نمود: با همکاری های انجام شده در اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران از آبان ماه جلسات مکرر برای مشاوران، معاونین ، مدیران آموزشی و پرورشی تشکیل و فرایند هدایت تحصیلی نوین تشریح و آموزش های لازم به مشاوران، عوامل اجرایی و مدیران طی جلسات متعدد جهت آمادگی در جهت استقرار پایه دهم و امر هدایت و راهنمایی تحصیلی دانش آموزان داده است تا با شناخت علایق و رغبت های، استعدادها دانش آموزان و بازار کار و نیازهای جامعه بتوانیم شاهد تغییرات قابل توجهی در امر انتخاب گری دانش آموزان باشیم.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...