آموزه هایی برای کاهش استرس داوطلبان کنکور سراسری سال۹۵

آموزه هایی برای کاهش استرس داوطلبان کنکور سراسری سال۹۵

یک متخصص تغذیه در توضیح راه های کاهش استرس کنکور اظهار نمود: مصرف بیش از حد برخی مواد غذایی موجب بر هم خوردن تعادل روانی در افراد خواهد شد، البته همه مواد غذایی برای بدن لازم است ولی زیاده روی و عدم کنترل روی مصرف مواد غذایی تبعات منفی به دنبال خواهد داشت، که برخی از  تاثیرات آنها شامل برهم خوردن خواب، آرامش، و ایجاد اضطراب می باشد، به عنوان نمونه، مصرف بیش از حد غذاهای حاوی کافئین مانند قهوه ، چای و شکلات در ایجاد اضطراب، در بر هم زدن آرامش افراد موثر خواهد بود.

وی تاکید نمود: البته در مقابل این خوراکی‌ها، موادی مفید و آرام بخش نیز وجود دارند، مانند: هویج ، تخم مرغ، ماهی، کرفس هر چه بیشتر مصرف شود آرامش بیشتری برای فرد به ارمغان خواهند آورد و مانع ایجاد استرس و اضطراب می گردند.

غذاها می توانند با روش های مختلف استرس را از بین ببرند. سروتونین یک ماده شیمیایی آرامش بخش و در مقابل کورتیزول و آدرنالین دو هورمون استرس زا می باشند که کاهش آنها و افزایش سروتونین بسیار در کاهش بحران روحی که به مرور به بدن آسیب می رساند موثر خواهد بود، در واقع یک رژیم غذایی سالم باعث تقویت سیستم بدن، کاهش فشار خون و کم کردن اثر استرس خواهد شد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...